Týždeň, ktorý v Banskej Bystrici zakončí 364. Radvanský jarmok, bude sprevádzať premenlivá, no prevažne veľká oblačnosť. Počas viacerých dní môžeme očakávať dážď. Maximálne denné teploty vzduchu sa budú pohybovať tesne nad hranicou dvadsať stupňov Celzia.

Pondelok (5. 9.) bude sprevádzať spočiatku minimálna, popoludní už zväčšená oblačnosť. Práve v popoludňajších hodinách treba počítať s prehánkami. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z ranných 14 až 12 sa cez deň oteplí na 21 až 23 °C.

Utorok (6. 9.) prinesie v meste pod Urpínom premenlivú oblačnosť. Obloha má byť zamračená najmä v popoludňajších až podvečerných hodinách. Opäť sa môže vyskytnúť niekoľko prehánok. Silnejší nárazový vietor nás ani v tento deň nepotrápi. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 14 až 12 do popoludňajších 20 až 22 stupňov Celzia.

Streda (7. 9.) sa bude niesť v znamení ústupu oblačnosti, pričom si užijeme viac slnečných lúčov. Meteorológovia predpokladajú na tento deň len minimálne riziko úhrnu zrážok. Teploty vzduchu sa z ranných 14 až 12 cez deň vyšplhajú na 22 až 24 °C.

Štvrtok (8. 9.) má byť počas celého dňa zamračený. Dážď môžeme očakávať v druhej polovici dňa, pričom večer a v noci majú Banskú Bystricu zasiahnuť búrky. Vzduch sa z ranných 15 až 13 cez deň zohreje na 21 až 23 stupňov Celzia.

Piatok (9. 9.) bude prvým jarmočným dňom, ktorý má priniesť zväčšenú, okolo poludnia prechodne malú oblačnosť. Dážď z nočných búrok má ešte doznievať v ranných a dopoludňajších hodinách. V druhej polovici dňa už podľa predbežnej predpovede pršať nemá. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 15 až 13 do popoludňajších 21 až 23 °C.

Sobota (10. 9.) má byť dňom s postupne zväčšujúcou sa oblačnosťou. V druhej polovici dňa treba počítať aj s dažďom. Teploty vzduchu sa z ranných 13 až 11 cez deň vyšplhajú len na 19 až 21 stupňov Celzia.

Nedeľa (11. 9.) má byť podľa predbežnej predpovede zamračená počas celého dňa. Posledný deň Radvanského jarmoku majú sprevádzať aj prehánky. Z ranných 12 až 10 sa cez deň oteplí iba na 18 až 20 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.