Druhý januárový týždeň bude v meste pod Urpínom z úvodu hmlistý a daždivý. Oblačnosť má ustúpiť v stredu a od štvrtka môžeme očakávať ochladenie o pár stupňov, a s tým spojené sneženie.

Pondelok (9. 1.) bude od rána hmlistý a daždivý, pričom Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj výstrahu 1. stupňa pred hmlou, ktorá bude platiť do 10.00 h. V banskobystrickom okrese sa ojedinele očakáva výskyt hmiel s dohľadnosťou 50 – 200 m. SHMÚ varuje aj pred vetrom na horách, výstraha 2. stupňa platí do 11.00 h, následne bude do 14.00 h platiť výstraha 1. stupňa. V Banskej Bystrici bude počas celého dňa hmlisto a zamračené, pričom pripraviť sa musíme aj na vytrvalý dážď. Teploty vzduchu sa budú od rána do večera pohybovať v rozmedzí +5 až +7 °C. Ráno až dopoludnia zafúka aj silnejší nárazový južný vietor.

Utorok (10. 1.) bude taktiež zväčša zamračený, no oblačnosť vo večerných hodinách ustúpi. Najmä ráno treba ešte počítať s dažďom, ale mierne prehánky sa môžu vyskytnúť aj v druhej polovici dňa. Potrápi nás aj severný vietor, ktorý má v nárazoch fúkať rýchlosťou okolo 10 m/s. Teploty vzduchu sa z ranných +2 až 0 cez deň vyšplhajú na +4 až +6 stupňov Celzia.

Streda (11. 1.) prinesie vyjasnenie oblohy, a užijeme si tak viac slnka. Pršať ani snežiť v meste pod Urpínom nebude, aj keď oblačnosť sa má k večeru opäť zväčšiť. Z ranných 0 až -2 sa počas dňa oteplí na +4 až +6 °C.

Štvrtok (12. 1.) už bude chladnejší, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných +1 až -1 do popoludňajších +2 až +4 stupňov Celzia. Obloha má byť zamračená. Podľa predbežnej predpovede by sme sa mali dočkať sneženia počas celého dňa, ale vylúčený nie je ani dážď. Najvýraznejší úhrn zrážok môžeme očakávať v ranných hodinách.

Piatok (13. 1.) má v Banskej Bystrici sprevádzať prevažne veľká oblačnosť s možnými snehovými prehánkami v druhej polovici dňa. Teploty vzduchu ráno poklesnú na 0 až -2, cez deň vystúpia na +2 až +4 °C.

Sobota (14. 1.) má byť taktiež zamračená, pričom očakávať môžeme aj niekoľko dažďových či snehových prehánok. Teploty vzduchu sa z ranných +2 až 0 cez deň vyšplhajú na +3 až +5 stupňov Celzia.

Nedeľa (15. 1.) má zakončiť týždeň v znamení pretrvávajúcej veľkej oblačnosti, z ktorej má podľa meteorologických modelov dňa prameniť dážď so snehom. Z ranných +3 až +1 sa v priebehu dňa oteplí na +4 až +6 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.