Prvý novembrový týždeň sa bude v Banskej Bystrici niesť v znamení prevažne zamračenej oblohy a úhrnu dažďových zrážok. Maximálne denné teploty vzduchu sa budú pohybovať okolo úrovne 10 stupňov Celzia.

Pondelok (1. 11.) otvorí mesiac november v znamení postupne zväčšujúcej sa oblačnosti, z ktorej má vo večerných hodinách prameniť aj dážď. Prevažne južný vietor dosiahne popoludní v nárazoch rýchlosť až 9 m/s. Teplota vzduchu z najvyšších denných 11 až 13 v noci klesne na 5 až 3 °C.

Utorok (2. 11.) bude v meste pod Urpínom sprevádzať prevažne zamračená obloha, pričom s dažďom treba počítať počas celého dňa. Fúkať má len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 7 až 9 do nočných 4 až 2 stupňov Celzia.

Streda (3. 11.) bude taktiež prevažne zamračená, pričom opäť nás má potrápiť aj úhrn dažďových zrážok. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 8 až 10 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 6 až 4 °C.

Štvrtok (4. 11.) má byť v rámci týždňa najviac daždivým dňom. Z počas celého dňa zväčša zamračenej oblohy má podľa meteorologických modulov najvýdatnejšie pršať vo večerných hodinách. Teplota vzduchu z maximálnych denných 11 až 13 v noci klesne na 8 až 6 stupňov Celzia.

Piatok (5. 11.) prinesie ešte zväčšenú oblačnosť, no obloha by sa mala k večeru vyjasniť. S dažďom treba predbežne počítať len v skorých ranných hodinách. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 10 až 12, v noci klesne na +2 až 0 °C.

Sobota (6. 11.) má priniesť čiastočné vyjasnenie oblohy, pričom pršať by predbežne nemalo. Z najvyšších denných 9 až 11 sa v noci ochladí na +2 až 0 stupňov Celzia.

Nedeľa (7. 11.) má predbežne zakončiť prvý novembrový týždeň v znamení vyjasnenej oblohy bez úhrnu dažďových zrážok. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 11 až 13 do nočných +2 až 0 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.