Prvý júnový týždeň sa bude v Banskej Bystrici niesť v znamení premenlivej oblačnosti, pričom od štvrtka treba počítať aj s prehánkami. Očakávať môžeme postupné oteplenie. Najvyššie denné teploty vzduchu sa v závere týždňa vyšplhajú nad 20 °C.

Pondelok (31. 5.) zakončí mesiac máj v znamení ráno a večer malej, cez deň zväčšenej oblačnosti, z ktorej však úhrn zrážok prameniť nebude. Fúkať bude prevažne severný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 5 až 9 m/s. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 16 až 18, v noci klesne na 7 až 5 °C.

Utorok (1. 6.) bude Medzinárodným dňom detí s premenlivou oblačnosťou bez úhrnu zrážok. Severný vietor okolo poludnia zafúka v nárazoch rýchlosťou 8 až 10 m/s. Z najvyšších denných 17 až 19 sa v noci ochladí na 6 až 4 stupne Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na tento deň výstrahu 1. stupňa pred prízemným mrazom, pričom teplota vzduchu v skorých ranných hodinách v banskobystrickom okrese ojedinele klesne vo výške 5 cm nad povrchom na 0 až -2 °C.

Streda (2. 6.) prinesie zrána malú, v druhej polovici dňa už veľkú oblačnosť. Dážď podľa meteorologických modulov počas tohto dňa očakávať nemusíme. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 17 až 19 do nočných 9 až 7 stupňov Celzia.

Štvrtok (3. 6.) bude prevažne zamračený. V skorých ranných a večerných hodinách môžeme očakávať aj prehánky. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 18 až 20 °C. V noci sa ochladí na 11 až 9 stupňov Celzia.

Piatok (4. 6.) bude prevažne polooblačný. Popoludní môžeme očakávať aj dážď. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 20 až 22 do nočných 11 až 9 stupňov Celzia.

Sobota (5. 6.) bude víkendovým dňom so spočiatku jasnou, neskôr už zamračenou oblohou, z ktorej má v druhej polovici dňa pršať. Cez deň sa oteplí na 20 až 22 stupňov Celzia. Teplota vzduchu v noci klesne na 12 až 10 °C.

Nedeľa (6. 6.) zakončí týždeň v znamení premenlivej oblačnosti, pričom počas dňa môžeme očakávať aj prehánky. Z denných 19 až 21 sa v noci ochladí na 12 až 10 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.