V úvode nasledujúceho týždňa nás ešte potrápia nízke teploty a chýbať nebude ani sneženie. Silné mrazy však postupne ustúpia a v druhej polovici týždňa môžeme v meste pod Urpínom očakávať aj dážď. Oblačnosť bude premenlivá.

Pondelok (18. 1.) otvorí týždeň v znamení spočiatku jasnej, v druhej polovici dňa polojasnej oblohy, z ktorej pršať ani snežiť nebude. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z denných -7 až -5 sa večer ochladí na -9 až -11 stupňov Celzia.

Utorok (19. 1.) prinesie zrána malú, neskôr už veľkú oblačnosť, z ktorej bude v podvečerných až nočných hodinách prameniť sneženie. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude počas dňa pohybovať v rozmedzí -3 až 0 °C.

Streda (20. 1.) bude prevažne slnečná. Úhrn snehových či dažďových zrážok sa počas tohto dňa podľa meteorologických modulov nepredpokladá. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na +1 až +3 stupne Celzia. Večer sa ochladí na -1 až -3 °C.

Štvrtok (21. 1.) sa bude niesť v znamení návratu oblačnosti. Z prevažne zamračenej oblohy by malo vo večerných hodinách aj pršať. Oproti predošlým dňom sa opäť oteplí a teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných +4 až +6 do nočných +4 až +2 stupňov Celzia.

Piatok (22. 1.) prinesie prevažne zamračenú oblohu a dážď, pričom pršať by malo najvýraznejšie večer. Teplota vzduchu sa bude počas celého dňa pohybovať v rozmedzí +3 až +6 °C.

Sobota (23. 1.) bude víkendovým dňom so zamračenou oblohou. Najmä ráno, ale aj počas dňa môžeme očakávať dážď. Večer by zas malo výdatnejšie snežiť. Z denných +3 až +5 sa večer ochladí na -1 až -3 stupne Celzia.

Nedeľa (24. 1.) zakončí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by malo v druhej polovici dňa snežiť. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí -3 až +3 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.