Napriek tomu, že už je január, zima vo svojej plnej paráde ešte pod Urpín neprišla. Aj prvý týždeň roka 2023 bude v Banskej Bystrici sprevádzať prevažne sychravé počasie s hmlou a dažďovými prehánkami. Denné teploty vzduchu sa budú naďalej pohybovať výrazne nad nulou a ochladenia i sneženia by sme sa mali dočkať až v samom závere týždňa.

Pondelok (2. 1.) bude zrána hmlistý, pričom Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj výstrahu 1. stupňa pred hmlou, ktorá bude platiť do 10.00 h. V banskobystrickom okrese sa podľa SHMÚ očakáva ojedinele výskyt hmiel s dohľadnosťou 50 – 200 m. Práve nízka oblačnosť bude prevládať počas celého dňa. Potrápiť nás môžu aj dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +4 do popoludňajších +8 °C.

Utorok (3. 1.) prinesie prevažne veľkú oblačnosť. Z oblohy, ktorá sa má vyjasniť až po zotmení, však pršať nemá. Aj naďalej bude teplo, keď sa teploty vzduchu z ranných +2 až 0 cez deň vyšplhajú na +7 až +9 stupňov Celzia.

Streda (4. 1.) bude zrána slnečná, no obloha sa v druhej polovici dňa zamračí a k večeru môžeme očakávať aj úhrn dažďových zrážok. Teploty vzduchu ráno poklesnú na 0 až -2 a cez deň vystúpia na +4 až +6 °C.

Štvrtok (5. 1.) bude v Banskej Bystrici od rána zamračený a daždivý. Podľa predbežnej predpovede má pršať počas celého dňa, najvýraznejšie ráno a popoludní, kedy má dážď doprevádzať aj sneženie. Potrápiť nás má aj nárazový vietor. Z ranných +3 sa v priebehu dňa oteplí na +6 až +8 stupňov Celzia.

Piatok (6. 1.) má taktiež sprevádzať prevažne úplne zamračená obloha, z ktorej má v Banskej Bystrici pršať v druhej polovici dňa. Naďalej bude pomerne teplo, keď sa vzduch z ranných +3 až +1 cez deň zohreje na +4 až +6 °C.

Sobota (7. 1.) začne pri +3 až +5 stupňoch Celzia, no popoludní má prísť ochladenie, keď teploty vzduchu klesnú pod nulu. Dažďové zrážky by tak mali vystriedať snehové prehánky. Obloha má byť naďalej zamračená.

Nedeľa (8. 1.) zakončí prvý januárový týždeň v duchu pretrvávajúcej veľkej oblačnosti. Podľa predbežnej predpovede by sme sa mali dočkať sneženia. Oproti predošlým dňom bude chladnejšie, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných -2 až -4 do denných +1 až +3 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.