Na Veľkonočný pondelok bude ešte teplo a celkom pekne, ale v utorok sa ochladí a v Banskej Bystrici má aj pršať. V závere týždňa sa teplotné maximá vrátia na úroveň okolo dvadsiatich stupňov Celzia.

Veľkonočný pondelok (1. 4.) bude sprevádzať premenlivá, prevažne malá oblačnosť. Z ranných 11 sa cez deň oteplí na 21 až 23 °C. Až do večera bude v okrese platiť výstraha druhého stupňa pred vetrom na horách a silnejší vietor pocítime aj v meste.

Utorok (2. 4.) bude zamračený a daždivý. Už od pondelňajších neskorých večerných hodín až do utorka večera bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha prvého stupňa pred dažďom. Do popoludnia bude zároveň platiť výstraha prvého stupňa pred vetrom na horách. Oproti predchádzajúcim dňom sa ochladí, keď teplota vzduchu vystúpi len na 11 až 13 stupňov Celzia.

Streda (3. 4.) prinesie premenlivú oblačnosť, z ktorej môžu prameniť mierne prehánky. Vzduch sa z ranných 5 až 7 v priebehu dňa zohreje na 13 až 15 °C.

Štvrtok (4. 4.) sa bude v meste pod Urpínom taktiež niesť v znamení premenlivej oblačnosti, pričom v druhej polovici dňa môže podľa predbežnej predpovede trochu spŕchnuť. Teplota vzduchu ráno poklesne na 6 až 8 a cez deň vystúpi na 14 až 16 stupňov Celzia.

Piatok (5. 4.) prinesie oteplenie až na 20 °C, ale očakávať môžeme veľkú oblačnosť.

Sobota (6. 4.) má byť taktiež polooblačná až oblačná, s teplotou vzduchu až do 22 stupňov Celzia.

Nedeľa (7. 4.) má v Bystrici zakončiť prvý aprílový týždeň v znamení jasnej až polojasnej oblohy, pričom bude rovnako teplo ako v sobotu.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.