Zatiaľ čo počas sviatočného pondelka bude v Banskej Bystrici ešte príjemne, od utorka sa oblačnosť zväčší. V prvom májovom týždni tak musíme počítať aj s dažďom.

Pondelok (1. 5.) bude slnečný. Z prevažne úplne jasnej oblohy tak pršať nebude. V tento sviatočný deň bude fúkať len slabý premenlivý vietor. Príjemné budú aj teploty vzduchu, ktoré sa z ranných 6 až 4 počas sa vyšplhajú na 17 až 19 °C.

Utorok (2. 5.) odštartuje skrátený pracovný týždeň v znamení návratu veľkej oblačnosti. Pri zamračenej oblohe môžeme očakávať aj úhrn zrážok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 9 až 7 do popoludňajších 18 až 20 stupňov Celzia.

Streda (3. 5.) bude zamračená. S dažďom musíme v meste pod Urpínom počítať počas celého dňa. Oproti predošlým dňom bude o čosi chladnejšie, keď teploty vzduchu z ranných 11 až 9 počas dňa vystúpia len na 13 až 15 °C.

Štvrtok (4. 5.) prinesie pretrvávajúcu veľkú oblačnosť, z ktorej môžu v druhej polovici dňa prameniť mierne prehánky. Vzduch sa z ranných 8 až 6 počas dňa zohreje na 15 až 17 stupňov Celzia.

Piatok (5. 5.) má taktiež sprevádzať prevažne zamračená obloha, pričom podľa meteorologických modelov opäť nie je vylúčený mierny úhrn zrážok. Z ranných 9 až 7 sa počas dňa oteplí na 17 až 19 °C.

Sobota (6. 5.) nemá priniesť zmenu, a opäť tak môžeme očakávať veľkú oblačnosť, z ktorej má prameniť dážď. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 9 až 7 do popoludňajších 13 až 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (7. 5.) zakončí prvý májový týždeň v duchu pretrvávajúcej veľkej oblačnosti a možných prehánok. Teploty vzduchu sa z ranných 8 až 6 cez deň vyšplhajú na 15 až 17 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.