Druhý septembrový týždeň sa bude v Banskej Bystrici niesť v znamení prevažne jasnej oblohy bez zrážok, no v pondelok ešte môžeme očakávať veľkú oblačnosť a ranný dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude po celý týždeň pohybovať nad hranicou 20 °C.

Pondelok (7. 9.) otvorí týždeň v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy, z ktorej by malo pršať v dopoludňajších hodinách. Prevažne severný vietor bude popoludní fúkať v nárazoch rýchlosťou až 10 m/s a teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 14 až 18 °C.

Utorok (8. 9.) prinesie vyjasnenie oblohy a počas slnečného dňa bude fúkať len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa z ranných 7 °C cez deň vyšplhá na 21 stupňov Celzia.

Streda (9. 9.) bude opäť slnečným dňom s jasnou oblohou bez zrážok. Z ranných 10 až 8 sa cez deň oteplí na maximálnych 22 až 24 stupňov Celzia.

Štvrtok (10. 9.) sa  bude niesť v znamení ráno a večer malej, popoludní zväčšenej oblačnosti, ktorá však úhrn zrážok neprinesie. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 12 až 10 do najvyšších denných 22 až 24 °C.

Piatok (11. 9.) prinesie ráno a večer malú, popoludní zväčšenú oblačnosť, z ktorej by však úhrn zrážok prameniť nemal. Z ranných 12 až 10 sa cez deň oteplí na 22 až 24 stupňov Celzia.

Sobota (12. 9.) bude víkendovým dňom s cez deň minimálnou, večer veľkou oblačnosťou, pričom neskoro v noci môže aj pršať. Teplota vzduchu sa z ranných 14 až 12 °C cez deň vyšplhá na maximálnych 22 až 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (13. 9.) zakončí týždeň v znamení polojasnej až zamračenej oblohy, z ktorej môže v skorých ranných hodinách aj pršať. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 16 až 14 do najvyšších denných 21 až 23 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.