Netradične nízke teploty na polovicu mája čakajú Banskú Bystricu v nasledujúcich dňoch. Málo bude aj slnečných lúčov, naopak dažďa bude až priveľa.

panorama bb

Pondelok (12.5.) sa bude líšiť od nedele i nasledujúcich dní. Aj keď dopoludnie bude ešte prevažne oblačné a menej výdatné dažďové zrážky nie sú vylúčené. Popoludní by sa mala obloha vyjasniť. Teplota vzduchu bude ráno okolo 8, popoludní najviac 15 stupňov Celzia.

Utorok (13.5.) prinesie výraznejšie ochladenie. Ráno bude len okolo štyroch stupňov Celzia, popoludní najviac 12 stupňov. Počas celého dňa bude prevažne zamračené, pršať bude popoludní.

Streda (14.5.) bude opäť prevažne zamračená a najväčšie riziko dažďa bude popoludní a podvečer. Maximálna denná teplota v Banskej Bystrici dosiahne okolo 12 stupňov.

Štvrtok (15.5.) má byť najviac upršaný. Dažďové zrážky budú pomerne výdatné a počas celého dňa. Teplota vzduchu bude od 6 do 12 stupňov Celzia.

Piatok (16.5.) má ešte dopoludnia pršať, potom zrážky ustanú, ale stále bude prevažne zamračné. Ráno budú tepoloty okolo 8, popoludní najviac 12 stupňov Celzia.

Sobota (17.5.) bude ešte prevažne zamračená  a počítať musíme aj so slabším dažďom. Najvyššia denná teplota sa vyšplhá na 14 stupňov Celzia.

Nedeľa (18.5.) má byť predbežne polooblačná, aj keď popoludnajšiu prehánku alebo búrku predbežne nemožno vylúčiť. Teplota vzduchu sa vyšplhá na najviac 15 stupňov Celzia.