Počas tretieho marcového týždňa môžeme v meste pod Urpínom očakávať prevažne slnečné dni, no obloha sa zamračí počas utorka a stredy, kedy nás potrápi aj dážď so snehom. Maximálne denné teploty vzduchu sa budú pohybovať okolo 10 stupňov Celzia.

Pondelok (14. 3.) bude slnečný, pričom z jasnej oblohy pršať ani snežiť nebude. Južný vietor zafúka popoludní v nárazoch rýchlosťou 8 až 10 m/s. Teploty vzduchu z denných +9 až +11 v noci klesnú na -2 až -4 stupne Celzia.

Utorok (15. 3.) bude dňom s postupne zväčšujúcou sa oblačnosťou. Zo zamračenej oblohy má pršať aj snežiť od neskorých večerných hodín až do stredy. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +10 až +12 do nočných +1 až -1 °C.

Streda (16. 3.) bude zrána zamračená a v ranných hodinách nás má ešte potrápiť dážď so snehom. Obloha sa však postupne počas dňa vyjasní. Z denných +8 až +10 stupňov Celzia sa v noci ochladí k nule.

Štvrtok (17. 3.) prinesie jasnú oblohu bez úhrnu zrážok. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na +10 až +12, v noci klesnú na -2 až -4 °C.

Piatok (18. 3.) bude taktiež sprevádzať jasná obloha. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí najvyšších denných +8 až +10 a nočných -3 až -5 stupňov Celzia.

Sobota (19. 3.) bude slnečným víkendovým dňom. Podľa predbežnej predpovede sa oblačnosť zväčší až vo večerných hodinách. Oproti predošlým dňom sa mierne ochladí, keď teploty vzduchu cez deň dosiahnu +6 až +8 a v noci klesnú na -3 až -5 °C.

Nedeľa (20. 3.) zakončí týždeň v znamení premenlivej oblačnosti, pričom večer môže aj pršať. Z denných +6 až +8 sa v noci ochladí na -3 až -5 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.