Týždeň, v ktorom nás čakajú aj veľkonočné sviatky, bude v Banskej Bystrici spočiatku slnečný. Oblačnosť sa má výraznejšie zväčšiť až od piatka, dokedy môžeme očakávať postupné oteplenie.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na noci z nedele na pondelok a z pondelka na utorok výstrahu 1. stupňa pred nízkymi teplotami, ktoré od polnoci do 8.00 h v banskobystrickom okrese miestami klesnú na úroveň -2 až -5 °C.

Pondelok (11. 4.) bude sprevádzať jasná až polojasná obloha, z ktorej v meste pod Urpínom pršať nebude. Severozápadný vietor zafúka popoludní v nárazoch rýchlosťou len do 8 m/s. Z ranných -1 až -3 sa cez deň oteplí na 8 až 10 stupňov Celzia.

Utorok (12. 4.) bude slnečným dňom s úplne jasnou oblohou. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 0 až -2 do denných 14 až 16 °C.

Streda (13. 4.) prinesie taktiež len minimálnu oblačnosť. Z ranných +2 až 0 sa teploty vzduchu cez deň vyšplhajú na 16 až 18 stupňov Celzia.

Štvrtok (14. 4.) bude dňom s premenlivou oblačnosťou, z ktorej však úhrn zrážok prameniť nemá. V skorých ranných hodinách môžeme očakávať teploty vzduchu na úrovni +4 až +2 °C. Opäť sa mierne oteplí, keď denné teploty vzduchu dosiahnu 18 až 20 stupňov Celzia.

Piatok (15. 4.) prinesie už viac oblačnosti. Obloha má byť prevažne zamračená počas celého dňa, no pršať by z nej malo až v neskorých nočných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 7 až 5 do denných 18 až 20 °C.

Sobota (16. 4.) má byť tiež zamračená, pričom podľa meteorologických modulov má pršať len v skorých ranných hodinách. Oproti predošlým dňom sa mierne ochladí, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať v rozmedzí ranných 6 až 4 a denných 13 až 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (17. 4.) zakončí týždeň v znamení vyjasnenej oblohy. Teploty vzduchu sa z ranných +2 až 0 cez deň vyšplhajú na 11 až 13 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.