V najbližšom týždni môžeme v Banskej Bystrici a okolí očakávať oteplenie, ktoré bude výraznejšie od utorka a najvyššie denné teploty vzduchu budú v nasledujúcich dňoch presahovať hranicu 15 stupňov Celzia. Obloha bude prevažne polojasná a mierne dažďové prehánky môžeme očakávať až v závere týždňa.

Pondelok (16. 3.) otvorí týždeň v znamení z rána jasnej, neskôr polojasnej oblohy bez dažďových zrážok. Fúkať bude južný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 12 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -2 až -4 °C do najvyšších denných 9 až 11 stupňov Celzia.

Utorok (17. 3.) bude dňom s prevažne polojasnou oblohou bez úhrnu zrážok. Fúkať bude prevažne južný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 7 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 0 až -2 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 15 do 17 stupňov Celzia.

Streda (18. 3.) bude v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy, z ktorej môže v popoludňajších až večerných hodinách mierne zapršať. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 1 až -1 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 16 do 18 stupňov Celzia.

Štvrtok (19. 3.) prinesie spočiatku zníženú, postupne počas dňa mierne zvýšenú oblačnosť. Úhrn dažďových zrážok sa podľa meteorologických modulov na tento deň nepredpokladá a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 5 až 3 °C do najvyšších denných 15 až 17 stupňov Celzia.

Piatok (20. 3.) bude v znamení postupne zvyšujúcej sa oblačnosti, ktorá by mala v popoludňajších až večerných hodín priniesť aj dážď. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 8 až 6 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 14 do 16 stupňov Celzia.

Sobota (21. 3.) bude dňom s prevažne zamračenou oblohou, pri čom počas celého dňa môžeme očakávať aj dažďové prehánky. Fúkať bude aj silnejší nárazový vietor, ktorý môže dosiahnuť rýchlosť až 14 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 7 až 5 °C do najvyšších denných 11 až 13 stupňov Celzia.

Nedeľa (22. 3.) zakončí týždeň v znamení prevažne polojasnej oblohy bez dažďových zrážok. Oproti predošlým dňom sa ochladí a najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -1 až -3 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 4 do 6 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.