Tohtoročné leto prinieslo dlhodobo nadpriemerné teploty vzduchu, ktoré dali zabrať dokonca aj počas oddychu pri vode. Na svoje si tak prišli najmä deti, ktoré ešte môžu prípadne zameškané na vodných atrakciách dobehnúť počas predposledného augustového týždňa. Potom už ale príde zmena.

Pondelok (20.8.) bude v Banskej Bystrici jasný, prípadne len s malou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 22 do popoludňajších 30 stupňov Celzia.

Utorok (21.8.) prinesie znovu prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu stúpne k úrovni 29 stupňov Celzia. Nočné teploty vzduchu klesnú najnižšie k úrovni 19 stupňov Celzia.

Streda (22.8.) bude naďalej teplá a slnečná. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 22 až do popoludňajších 28 stupňov Celzia.

Štvrtok (23.8.) má priniesť polooblačnú oblohu, stále však bez zrážok. Teplota vzduchu cez deň by nemala prekročiť hranicu 29 stupňov Celzia.

Piatok (24.8.) prinesie spočiatku jasnú oblohu, postupne však bude prevládať zamračená obloha. Popoludní a neskôr k večeru je už aj predpoklad dažďových zrážok. Zmena charakteru počasia so sebou prinesie aj zmenu v teplotách, ktoré stúpnu k úrovni 27 stupňov Celzia

Sobota (25.8.) má byť polooblačná a s hrozbou prehánok najmä popoludní a podvečer. Teploty vzduchu sa budú v Banskej Bystrici pohybovať od ranných 20 do popoludňajších 26 stupňov Celzia.

Nedeľa (26.8.) bude v znamení zamračenej oblohy a výrazného ochladenia. Počas celého dňa musíme počítať aj s dažďovými zrážkami. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 18 až do popoludňajších 21 stupňov. Počas následnej noci však môžu klesnúť už aj k úrovni len 12 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.

https://bbonline.sk/prehlad-kam-zajst-pocas-leta-na-kupalisko-v-bystrici-a-okoli-2018/