Predposledný májový týždeň sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy, pričom zväčšenú oblačnosť a dážď môžeme očakávať až cez víkend. Najvyššie denné teploty vzduchu by sa počas týždňa mali pohybovať okolo hranice 20 stupňov Celzia.

Pondelok (18. 5.) otvorí týždeň v znamení prevažne úplne jasnej oblohy bez zrážok, pričom bude fúkať prevažne západný vietor v rýchlosti okolo 2 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 7 až 5 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 21 do 23 stupňov Celzia.

Utorok (19. 5.) bude dňom s jasnou až polojasnou oblohou, opäť bez dažďových prehánok. Prevažne západný vietor môže popoludní dosiahnuť v nárazoch rýchlosť až 8 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 11 až 9 °C do najvyšších denných 22 až 24 stupňov Celzia.

Streda (20. 5.) bude v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy bez zrážok. Počas dňa bude fúkať silnejší severný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 12 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 12 až 10 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 18 do 20 stupňov Celzia.

Štvrtok (21. 5.) prinesie spočiatku zamračenú, k večeru vyjasnenú oblohu, z ktorej by však pršať podľa meteorologických modulov nemalo. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 8 až 6 °C do najvyšších denných 17 až 19 stupňov Celzia.

Piatok (22. 5.) bude v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy, pričom ani v tento deň by ešte pršať nemalo. Prevažne západný vietor môže dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 9 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 7 až 5 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 18 do 20 stupňov Celzia.

Sobota (23. 5.) bude víkendovým dňom s prevažne úplne zamračenou oblohou, ktorá by mala priniesť aj viacero dažďových prehánok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 10 až 8 °C do najvyšších denných 17 až 19 stupňov Celzia.

Nedeľa (24. 5.) zakončí týždeň v znamení ráno zamračenej, neskôr vyjasnenej oblohy. Počas dňa môžeme očakávať aj prehánky. Prevažne severný vietor môže dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 15 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 10 až 8 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 14 do 16 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.