Nasledujúci týždeň neprinesie v Banskej Bystrici a okolí výrazné zmeny počasia. Teploty vzduchu sa budú naďalej pohybovať okolo hranice 0 °C, pri čom najteplejším dňom bude štvrtok. Počas najbližších dní môžeme očakávať striedanie zvýšenej a zníženej oblačnosti a úhrn zrážok sa podľa meteorologických modulov predpokladá až na samý záver týždňa, aj to len v malej miere.

Pondelok (13. 1.) otvorí týždeň v znamení prevažne zvýšenej oblačnosti bez dažďa či snehu. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -3 až -5 °C do najvyšších denných 1 až 3 stupňov Celzia.

Utorok (14. 1.) bude dňom s polojasnou až zamračenou oblohou, z ktorej by snežiť ani pršať nemalo. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -1 až -3 °C, zatiaľ čo maximálne denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 0 do 2 stupňov Celzia.

Streda (15. 1.) prinesie prevažne polojasnú oblohu bez dažďových či snehových zrážok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -4 až -6 °C do najvyšších denných 2 až 4 stupňov Celzia.

Štvrtok (16. 1.) bude v znamení jasnej až polojasnej oblohy, opäť bez dažďových či snehových zrážok. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 0 až -2 °C, zatiaľ čo maximálne denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 6 do 8 stupňov Celzia.

Piatok (17. 1.) zakončí pracovný týždeň v znamení prevažne jasnej oblohy, z ktorej by snežiť ani pršať nemalo. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 0 až 2 °C do najvyšších denných 4 až 6 stupňov Celzia.

Sobota (18. 1.) bude dňom so spočiatku zvýšenou, neskôr zníženou oblačnosťou bez zrážok. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -1 až -3 °C, zatiaľ čo maximálne denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 2 do 4 stupňov Celzia.

Nedeľa (19. 1.) bude v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej môže v popoludňajších až večerných hodinách mierne zasnežiť. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -3 až -5 °C do najvyšších denných 2 až 4 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.