Týždeň, v ktorom sa mesiac december preklopí do svojej druhej polovici môžeme v meste pod Urpínom očakávať prevažne premenlivú oblačnosť. Obloha by mala byť úplne zamračená až v závere týždňa, pričom úhrn dažďových zrážok môžeme očakávať cez víkend.

Pondelok (14. 12.) otvorí týždeň v znamení prevažne polojasnej oblohy, z ktorej pršať ani snežiť nebude. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa z ranných -2 až -4 cez deň vyšplhá na +2 až +4 stupne Celzia. Ráno nás bude sprevádzať hmla, pred ktorou vydal SHMÚ výstrahu 1. stupňa.

Utorok (15. 12.) prinesie premenlivú oblačnosť bez zrážok, pričom najviac slnečných lúčov by sme si mali užiť okolo poludnia. Ani počas tohto dňa sa úhrn zrážok nepredpokladá. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Z ranných -3 až -5 sa cez deň oteplí na +2 až +4 °C.

Streda (16. 12.) bude dňom s prevažne polojasnou oblohou, z ktorej by pršať ani snežiť podľa meteorologických modulov nemalo. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných -1 až -3 do najvyšších denných +2 až +4 stupňov Celzia.

Štvrtok (17. 12.) sa bude niesť v znamení cez deň jasnej, večer zamračenej oblohy bez zrážok. Teplota vzduchu sa z ranných 0 až -2 cez deň vyšplhá na +3 až +5 °C.

Piatok (18. 12.) bude prevažne zamračený. Z veľkej oblačnosti môžu v skorých ranných hodinách prameniť aj dažďové prehánky. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 0 až +5 stupňov Celzia.

Sobota (19. 12.) bude víkendovým dňom so zamračenou oblohou, z ktorej by malo vo večerných hodinách aj pršať. Z ranných +2 až 0 sa cez deň oteplí na +3 až +5 °C.

Nedeľa (20. 12.) zakončí týždeň v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy, pričom pršať by malo počas celého dňa. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí +1 až +5 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.