Radvanský jarmok je definitívne za nami a pred nami je nový pracovný týždeň. Ten sa bude spočiatku niesť v znamení slnečného počasia, no v stredu a v druhej polovici si budeme musieť zvyknúť na zväčšenú oblačnosť a s tým súvisiace dažďové prehánky.

Maximálne denné teploty vzduchu sa opäť budú pohybovať tesne nad hranicou dvadsať stupňov Celzia.

Pondelok (12. 9.) prinesie prevažne jasnú oblohu a tým pádom aj slnečné počasie. Teploty vzduchu sa z ranných 13 až 11 cez deň vyšplhajú na príjemných 19 až 21 stupňov Celzia.

Utorok (13. 9.) sa bude niesť v znamení mierneho oteplenia a počítať tak môžeme so slnečnými lúčmi a rannými teplotami v rozmedzí 12 až 10 stupňov Celzia. Počas dňa sa teploty budú šplhať na 21 až 23 stupňov Celzia. K večeru však treba počítať s postupným pribúdaním oblačnosti.

Streda (14. 9.) sa ponesie práve v znamení množstva oblakov a pripraviť by sme sa mali aj na dažďové prehánky. Tie sa môžu objavovať už v doobedných hodinách a následne aj v priebehu dňa. Silnejší nárazový vietor nás v tento deň nepotrápi. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 13 až 11 do popoludňajších 19 až 21 stupňov Celzia.

Štvrtok (15. 9.) je dňom štátneho sviatku, no predpovede počasia naznačujú, že budeme musieť opäť vyťahovať dáždniky. Očakáva sa totiž opäť zväčšená oblačnosť počas celého dňa a najmä v popoludňajších hodinách aj zrážky. Vylúčené nie sú ani búrky, pričom teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 12 až do popoludňajších 23 stupňov Celzia.

Piatok (16. 9.) bude podobný ako streda, teda podľa predbežnej predpovede zamračený počas celého dňa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 12 až 10 do popoludňajších 20 až 22 stupňov Celzia.

Sobota (17. 9.) ponúkne najmä vo večerných hodinách ústup oblačnosti, no zároveň sa dá očakávať ochladenie. Teploty sa v ranných hodinách budú pohybovať v rozmedzí 7 až 5 a počas dňa nepresiahnu hranicu 16 stupňov Celzia.

Nedeľa (18. 9.) neprinesie žiadnu výraznú zmenu. Naďalej nás bude sprevádzať zamračená obloha, ku ktorej sa pridá aj západný vietor. Čo sa týka teplôt, z rána netreba očakávať viac ako 6 stupňov, počas dňa sa teploty budú pohybovať v rozmedzí 14 až 16 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.