V závere augusta nás čaká v Banskej Bystrici a okolí premenlivé počasie. V úvode týždňa môžeme očakávať prevažne jasnú oblohu, ale vyskytnúť sa môžu aj mierne prehánky. Počas nasledujúcich dní bude pomerne veterno, čo spôsobí mierne ochladenie. Víkend by mal byť podľa meteorologických modulov daždivý.

Pondelok (24. 8.) otvorí týždeň v znamení zrána minimálnej, k večeru zväčšenej oblačnosti, ktorá však úhrn zrážok neprinesie. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 16 až 14 do denných 23 až 25 stupňov Celzia.

Utorok (25. 8.) bude dňom so spočiatku polojasnou, večer jasnou oblohou, pričom počas dňa môžeme očakávať aj mierne prehánky. Z ranných 14 až 12 sa cez deň oteplí na 22 až 24 °C.

Streda (26. 8.) prinesie prevažne úplne jasnú oblohu bez zrážok. Prevažne južný vietor môže v druhej polovici dňa dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 15 m/s. Teplota vzduchu sa z ranných 12 až 10 stupňov Celzia cez deň vyšplhá na maximálnych 24 až 26 °C.

Štvrtok (27. 8.) sa bude niesť v znamení spočiatku minimálnej, v druhej polovici dňa miernej oblačnosti, ktorá by však dážď priniesť nemala. Severný vietor môže počas dňa v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 16 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 13 do denných 22 °C.

Piatok (28. 8.) bude dňom s prevažne jasnou až polojasnou oblohou bez zrážok. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 12 až 10 °C do najvyšších denných 22 až 24 stupňov Celzia.

Sobota (29. 8.) bude víkendovým dňom s prevažne zamračenou oblohou, pričom počas celého dňa môžeme očakávať prehánky a búrky, v najvýraznejšej miere vo večerných hodinách. Z ranných 14 sa cez deň oteplí na 24 °C.

Nedeľa (30. 8.) zakončí týždeň v znamení pretrvávajúcej veľkej oblačnosti a prehánok či búrok, ktoré by sa mali najviac prejaviť v druhej polovici dňa. Teplota vzduchu sa vyšplhá z ranných 12 na denných 20 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.