Ešte aj v úvode posledného júlového týždňa môžeme v Banskej Bystrici a okolí očakávať zväčšenú oblačnosť a niekoľko prehánok či búrok. Obloha sa však od štvrtka vyjasní a až do konca týždňa by nás mali čakať slnečné dni. Počas všetkých dní sa maximálna teplota vzduchu vyšplhá mierne nad hranicu 25 °C. 

Pondelok (27. 7.) otvorí týždeň v znamení prevažne jasnej oblohy, pričom viac oblakov by sa na nej malo ukázať až večer, kedy môže aj mierne pršať. Z ranných 16 až 14 °C sa cez deň oteplí na 24 až 26 stupňov Celzia.

Utorok (28. 7.) bude dňom s jasnou až polojasnou oblohou, no počas dňa sa môžu vyskytnúť aj mierne prehánky. Prevažne južný vietor môže dosiahnuť nárazovú rýchlosť 8 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 17 až 15 do denných 24 až 26 stupňov Celzia.

Streda (29. 7.) prinesie v meste pod Urpínom daždivé ráno so zamračenou oblohou. Zväčšenú oblačnosť môžeme očakávať počas celého dňa. Teplota vzduchu stúpne z ranných 18 až 16 na denných 25 až 27 stupňov Celzia.

Štvrtok (30. 7.) bude v Banskej Bystrici slnečný. Obloha bude prevažne jasná až polojasná, zrážky sa počas tohto dňa nepredpokladajú. Z ranných 16 až 14 °C sa cez deň oteplí na 24 až 26 stupňov Celzia.

Piatok (31. 7.) sa bude niesť v znamení zrána polojasnej, neskôr úplne vyjasnenej oblohy bez zrážok. Najnižšia ranná teplota vzduchu bude na úrovni 16 až 14 °C, zatiaľ čo najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 23 do 25 stupňov Celzia.

Sobota (1. 8.) bude víkendovým dňom s množstvom slnečných lúčov a prevažne úplne jasnou oblohou. Úhrn zrážok sa počas tohto dňa nepredpokladá. Teplota vzduchu stúpne z ranných 14 až 12 na denných 24 až 26 stupňov Celzia.

Nedeľa (2. 8.) zakončí týždeň v znamení spočiatku jasnej, k večeru zamračenej oblohy. Dážď môžeme očakávať až v neskorých večerných hodinách. Z ranných 16 až 14 sa cez deň oteplí na 24 až 26 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.