Druhý januárový týždeň prinesie v Banskej Bystrici spočiatku minimálnu, neskôr premenlivú oblačnosť, z ktorej by úhrn dažďových či snehových zrážok podľa meteorologických modulov predbežne prameniť nemal.

Pondelok (10. 1.) sa bude niesť v znamení postupne zmenšujúcej sa oblačnosti. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu cez deň dosiahnu +1 až +3, v noci klesnú na -6 až -8 stupňov Celzia.

Utorok (11. 1.) bude slnečný a očakávať môžeme prevažne úplne jasnú oblohu. Ani počas tohto dňa nás silnejší nárazový vietor v meste pod Urpínom nepotrápi. Teploty vzduchu z denných 0 až +2 v noci klesnú až k -10 °C.

Streda (12. 1.) prinesie taktiež len minimálnu oblačnosť, z ktorej sneženie opäť prameniť nemá. Z denných 0 až +2 sa v noci ochladí na -7 až -9 stupňov Celzia.

Štvrtok (13. 1.) bude taktiež slnečný, pričom z jasnej až polojasnej oblohy snežiť nebude. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných 0 až +2 do nočných -4 až -6 °C.

Piatok (14. 1.) bude sprevádzať spočiatku malá, k večeru už zväčšená oblačnosť. Oproti predošlým dňom sa oteplí, keď sa teploty vzduchu cez deň vyšplhajú na +3 až +5 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na len na -2 °C.

Sobota (15. 1.) už prinesie väčšiu oblačnosť, no pršať ani snežiť počas tohto dňa podľa predbežnej predpovede nebude. Teploty vzduchu z denných +4 v noci klesnú na -2 °C.

Nedeľa (16. 1.) zakončí týždeň v duchu prevažne zväčšenej oblačnosti, no ani počas tohto dňa zatiaľ úhrn zrážok očakávať nemusíme. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí denných +3 a nočných -3 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.