Najbližšie dni budú v Banskej Bystrici priam letné, no potom sa má o slovo opäť prihlásiť dážď.

Pondelok (27. 5.) bude sprevádzať prevažne jasná obloha, akurát popoludní sa oblačnosť prechodne zväčší. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 12 až 14 do popoludňajších 24 až 26 °C.

Utorok (28. 5.) bude v meste pod Urpínom taktiež s jasnou, popoludní prechodne polojasnou oblohou. Očakávať môžeme podobné teploty vzduchu ako v pondelok.

Streda (29. 5.) už prinesie viac oblakov a dážď. Najvýdatnejšie má pršať popoludní, no pred prehánkami sa treba mať na pozore počas celého dňa. Očakávať môžeme denné teplotné maximum na úrovni okolo 20 °C.

Štvrtok (30. 5.) bude spočiatku slnečný, no v druhej polovici dňa má prísť na rad veľká oblačnosť a prehánky. Vzduch sa v priebehu dňa zohreje na 19 až 21 stupňov Celzia.

Piatok (31. 5.) má byť v Banskej Bystrici zamračený, pričom opäť musíme počítať aj s prehánkami. Aj v posledný májový deň dosiahne teplota vzduchu hodnoty na úrovni okolo 20 °C.

Sobota (1. 6.) má byť oblačná, daždivá a s teplotou vzduchu do 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (2. 6.) sa má podľa predbežnej predpovede taktiež niesť v znamení veľkej oblačnosti. Opäť má aj pršať.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.