Úvod najbližšieho týždňa bude v meste pod Urpínom slnečný. Od stredy však môžeme očakávať zväčšenie oblačnosti a prevažne zamračenú oblohu až do konca týždňa. S úhrnom dažďových či snehových zrážok treba v Banskej Bystrici podľa meteorologických modulov počítať od štvrtka do nedele.

Pondelok (13. 12.) bude slnečný, pričom z prevažne jasnej oblohy pršať ani snežiť nebude. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu z denných +1 až +3 v noci klesnú na -3 až -5 stupňov Celzia.

Utorok (14. 12.) prinesie len malú oblačnosť, z ktorej úhrn zrážok prameniť nebude. Opäť má fúkať len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najvyšších denných 0 až +2 do nočných -4 až -6 °C.

Streda (15. 12.) bude dňom s postupne zväčšujúcou sa oblačnosťou, no dážď ani sneženie očakávať nemusíme. Z najvyšších denných +2 až +4 sa v noci ochladí na -1 až -3 stupne Celzia.

Štvrtok (16. 12.) bude zväčša úplne zamračený, pričom najmä v druhej polovici dňa treba počítať aj s dažďom. Oproti predošlým dňom sa mierne oteplí, keď sa teploty vzduchu cez deň vyšplhajú na +4 až +6, v noci klesnú na 0 až -2 °C.

Piatok (17. 12.) sa má niesť v znamení zamračenej oblohy. Očakávať môžeme aj snehové prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí denných +2 až +4 a nočných 0 až -2 stupňov Celzia.

Sobota (18. 12.) má byť dňom so zamračenou oblohou, z ktorej má predbežne snežiť len v skorých ranných hodinách. Teploty vzduchu z denných +1 až +3 v noci klesnú na 0 až -2 °C.

Nedeľa (19. 12.) má zakončiť týždeň v duchu pretrvávajúcej veľkej oblačnosti, z ktorej má prameniť najmä sneženie, ale aj dážď. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +2 až +4 do nočných 0 až -2 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.