Posledný júnový týždeň prinesie najmä slnečné dni, ale očakávať môžeme aj dážď. Teplota vzduchu v Banskej Bystrici tropické hodnoty nedosiahne, ale pocitové teplotné maximálky sa budú pohybovať nad tridsiatkou.

Pondelok (24. 6.) bude v meste pod Urpínom sprevádzať jasná obloha a teplota vzduchu pohybujúca sa od ranných 17 do najvyšších denných 27 stupňov Celzia.

Utorok (25. 6.) bude spočiatku taktiež slnečný. Oblačnosť sa v druhej polovici dňa zväčší, ale dážď očakávať nemusíme. Teplota vzduchu dosiahne podobné hodnoty ako v pondelok.

Streda (26. 6.) už prinesie väčšiu oblačnosť. Od popoludnia do večera sa treba mať na pozore pred prehánkami a vylúčené nie sú ani búrky. Noci už budú o čosi teplejšie ako tie predošlé. Vzduch sa z ranných 20 v priebehu dňa zohreje na 25 až 27 °C.

Štvrtok (27. 6.) sa bude vyznačovať veľkou oblačnosťou a dažďom, s ktorým podľa predbežnej predpovede musíme počítať počas celého dňa. Teplota vzduchu cez deň vystúpi maximálne na 25 až 27 stupňov Celzia.

Piatok (28. 6.) už má byť v Bystrici s jasnou až polojasnou oblohou, ale opäť s rizikom výskytu prehánok. Očakávať môžeme teplotu vzduchu do 28 °C.

Sobota (29. 6.) má priniesť premenlivú oblačnosť a teplotu vzduchu do 29 °C. Podľa meteorologických modelov SHMÚ by mohlo aj zapršať.

Nedeľa (30. 6.) má zakončiť mesiac jún v znamení polojasnej oblohy, ale opäť by sme mali mať pripravené dáždniky. Teplota vzduchu má atakovať hranicu tridsiatich stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.