Úvod nasledujúceho týždňa bude čo sa týka počasia podobný ako predchádzajúci víkend a očakávať môžeme prevažne jasnú oblohu bez zrážok. Od stredy sa však oblačnosť zväčší a meteorologické moduly predpovedajú úhrn dažďových zrážok až do nedele. 

Pondelok (21. 9.) otvorí týždeň v znamení zrána zväčšenej, popoludní už len minimálnej oblačnosti bez zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teplota vzduchu sa z ranných 10 až 8 cez deň vyšplhá na 19 až 21 °C.

Utorok (22. 9.) bude slnečným dňom s prevažne úplne jasnou oblohou, pričom fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 11 až 9 do najvyšších denných 21 až 23 stupňov Celzia.

Streda (23. 9.) prinesie zmenu počasia, pričom obloha bude zrána ešte jasná, no večer už môžeme očakávať zväčšenú oblačnosť a dážď. Severovýchodný vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 12 m/s. Z ranných 12 až 10 sa cez deň oteplí na 19 až 21 °C.

Štvrtok (24. 9.) sa bude niesť v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by malo pršať najmä popoludní, no prehánky sa môžu vyskytnúť počas celého dňa. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 14 až 18 stupňov Celzia.

Piatok (25. 9.) bude opäť daždivý a z prevažne úplne zamračenej oblohy by malo výrazne pršať v druhej polovici dňa. Fúkať bude aj silnejší nárazový vietor a teplota vzduchu sa z ranných 11 cez deň vyšplhá na 17 °C.

Sobota (26. 9.) bude víkendovým dňom s úplne zamračenou oblohou a počas celého dňa môžeme očakávať prehánky či búrky. Prevažne východný vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 14 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 13 až 17 stupňov Celzia.

Nedeľa (27. 9.) zakončí týždeň v znamení pretrvávajúcej veľkej oblačnosti, ktorá by mala priniesť prehánky len miestami. Fúkať bude silnejší južný vietor a teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 7 do najvyšších denných 13 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.