Začiatok týždňa sa bude v Banskej Bystrici niesť v znamení jasnej až polojasnej oblohy bez zrážok. Oblačnosť sa však postupne zväčší a najmä vo štvrtok nás potrápi aj dážď, ktorý môžeme očakávať aj v závere týždňa. 

Meteorológovia varujú pred mrazmi. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 1. stupňa pred nízkymi teplotami vzduchu, ktoré v pondelok a v utorok v skorých ranných hodinách klesnú v banskobystrickom okrese miestami  na -3 až -6 stupňov Celzia.

Pondelok (26. 4.) otvorí posledný aprílový týždeň v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy bez úhrnu zrážok. Juhovýchodný vietor bude v nárazoch fúkať rýchlosťou 3 až 9 m/s. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 10 až 12, v noci klesne na +1 až -1 °C.

Utorok (27. 4.) bude opäť prevažne slnečným dňom, pričom prehánky opäť očakávať nemusíme.  Fúkať bude južný až juhovýchodný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť až 9 m/s. Teplota vzduchu z denných 12 až 14 v noci klesne na +1 až -1 stupeň Celzia.

Streda (28. 4.) prinesie spočiatku malú, v druhej polovici dňa už zväčšenú oblačnosť, z ktorej však úhrn dažďových zrážok prameniť nemá. Fúkať bude prevažne južný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť až 10 m/s. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 12 až 14 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 4 až 2 °C.

Štvrtok (29. 4.) bude prevažne zamračený. Dážď môžeme očakávať počas celého dňa. Najvýraznejšie by malo pršať vo večerných až nočných hodinách. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 12 až 14 do nočných 8 až 6 stupňov Celzia.

Piatok (30. 4.) prinesie prevažne zamračenú oblohu, z ktorej má podľa meteorologických modulov pršať v prvej polovici dňa. Obloha by sa mala k večeru vyjasniť. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 15 až 17, v noci klesne na 7 až 5 °C.

Sobota (1. 5.) bude sviatočným dňom, ktorý otvorí mesiac máj v znamení premenlivej oblačnosti, pričom potrápiť nás môžu aj prehánky. Z denných 13 až 15 sa v noci ochladí na 6 až 4 stupne Celzia.

Nedeľa (2. 5.) prinesie premenlivú oblačnosť, z ktorej môžu prameniť aj prehánky. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 12 až 14 do nočných 6 až 4 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.