Počas nasledujúceho týždňa môžeme počítať so zmenou horúceho počasia, nad Slovensko totiž zamieri studený front, a dočkáme sa tak toľko očakávaného ochladenia. To však príde pravdepodobne až v strede nového týždňa a pokles teplôt sa naplno prejaví v jeho závere.

Pondelok (4. 7.) sa bude niesť v znamení uplynulých dní a očakávať tak môžeme aj naďalej extrémne vysoké teploty. Tie sa počas dňa môžu šplhať až k 33 stupňom Celzia. Fúkať by mal len slabý, prevažne severozápadný vietor, ktorý bude v nárazoch dosahovať rýchlosť okolo 7 m/s. Počas celého dňa sa dá očakávať prevažne jasná obloha.

Utorok (5. 7.) sa bude pre mnohých niesť v znamení sviatočného oddychu, ktorý nám však môže narušiť zmena počasia. Očakáva sa totiž prechod studeného frontu, ktorý so sebou prinesie s veľkou pravdepodobnosťou dážď, na niektorých miestach dokonca aj búrky. Teploty poklesnú počas dňa na 26 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 15 až 13 °C.

Streda (6. 7.) sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude niesť v znamení polojasnej oblohy, z ktorej sa nedá očakávať úhrn zrážok. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 27 až 29, v noci klesne na 12 až 10 °C.

Štvrtok (7. 7.) prinesie mierne ochladenie a teploty sa počas dňa budú pohybovať na úrovni 24 stupňov Celzia. Očakáva sa zväčšená oblačnosť, no napriek tomu sa zrážok s najväčšou pravdepodobnosťou nedočkáme. V noci teploty opäť poklesnú na úroveň 12 až 10 °C.

Piatok (8. 7.) sa ponesie v znamení premenlivej oblačnosti, z ktorej môže počas dňa prameniť dážď. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí najvyšších denných 23 až 25 a nočných 11 až 9 stupňov Celzia.

Sobota (9. 7.) prinesie veľkú oblačnosť, z ktorej sa však neočakáva výskyt zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 22 až 24, v noci klesne na 9 až 7 °C.

Nedeľa (10. 7.) ponúkne v porovnaní so sobotou viac slnečných lúčov, no aj napriek tomu dôjde k menšiemu poklesu teplôt. Prevažne severozápadný vietor bude popoludní v nárazoch fúkať rýchlosťou 4 až 7 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 20 až 22 do nočných 10 až 8 °C.