Posledný januárový týždeň prinesie v jeho úvode mrazivé noci. Od stredy sa mierne oteplí a teploty vzduchu sa budú pohybovať okolo nuly. Sneženie môžeme v Banskej Bystrici očakávať najmä v druhej polovici týždňa.

Pondelok (24. 1.) bude slnečný, pričom z jasnej oblohy snežiť nebude. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú v meste pod Urpínom pohybovať od denných -3 až -1 do nočných -9 až -11 °C. SHMÚ vydal na noc z pondelka na utorok výstrahu 1. stupňa pred nízkymi teplotami vzduchu, ktoré v banskobystrickom okrese miestami klesnú na -15 až -20 stupňov Celzia.

Utorok (25. 1.) prinesie premenlivú oblačnosť. Podľa meteorologických modulov snežiť nebude. Ani počas tohto dňa nás silnejší nárazový vietor nepotrápi. Z denných 0 až +2 sa v noci ochladí na -4 až -6 °C.

Streda (26. 1.) bude dňom so zväčšenou oblačnosťou a miernym rizikom úhrnu snehových zrážok. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na +1 až +3, v noci klesnú na -2 až -4 stupne Celzia.

Štvrtok (27. 1.) sa bude niesť v duchu zamračenej oblohy, z ktorej by malo snežiť najmä vo večerných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí denných 0 až +2 a nočných -2 až -4 °C.

Piatok (28. 1.) prinesie veľkú oblačnosť, pričom počas celého dňa treba počítať aj so snehovými prehánkami. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +2 do nočných -2 stupňov Celzia.

Sobota (29. 1.) má byť taktiež zamračená. Podľa predbežnej predpovede má snežiť aj počas tohto dňa, najvýraznejšie vo večerných až neskorých nočných hodinách. Z denných +2 sa v noci ochladí na -4 °C.

Nedeľa (30. 1.) má priniesť mierne oteplenie, pričom teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú k +5 stupňom Celzia. V dôsledku toho sa k sneženiu od skorých ranných hodín môže pridať aj dážď. V noci sa ochladí na -2 stupne Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.