Druhý marcový týždeň bude v Banskej Bystrici zamračený. Pripraviť sa tak musíme aj na sneženie či dážď. Úvod týždňa bude chladný, následne sa o pár stupňov Celzia oteplí.

Pondelok (6. 3.) začne pri -2 až -4 °C. Počas dňa sa oteplí na +3 až +5 stupňov Celzia. Obloha bude zamračená, pričom od poludnia do večera má snežiť i pršať. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor.

Utorok (7. 3.) bude sprevádzať zamračená obloha, z ktorej má snežiť či pršať dopoludnia. Ráno bude ešte mrazivé, keď sa teploty vzduchu z ranných -1 až -3 počas dňa vyšplhajú na +4 až +6 °C. Okolo poludnia treba počítať aj so silnejším nárazovým vetrom.

Streda (8. 3.) prinesie pretrvávajúcu veľkú oblačnosť. Dážď so snehom môžeme v meste pod Urpínom očakávať skoro ráno a potom aj večer. Vzduch sa z ranných +2 až 0 počas dňa zohreje na +5 až +7 stupňov Celzia.

Štvrtok (9. 3.) bude taktiež zamračený, pričom s dažďom so snehom musíme počítať počas celého dňa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +2 až 0 do popoludňajších +5 až +7 °C.

Piatok (10. 3.) sa bude niesť v znamení pretrvávajúcej veľkej oblačnosti. Úhrn zrážok má pretrvávať v skorých ranných hodinách. Rozpršať sa má potom opäť v noci. Z ranných +2 až 0 sa cez deň oteplí na +6 až +8 stupňov Celzia.

Sobota (11. 3.) má byť v Banskej Bystrici daždivá. Zo zamračenej oblohy má podľa meteorologických modelov výdatne pršať počas celého dňa. Opäť bude o čosi teplejšie, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných +4 až +2 do popoludňajších +8 až +10 °C.

Nedeľa (12. 3.) má byť zrána ešte zamračená a daždivá, avšak obloha sa má následne vyjasniť. Návrat oblačnosti so zrážkami sa očakáva hneď v úvode nasledujúceho týždňa. Teploty vzduchu sa z ranných +4 až +2 počas dňa vyšplhajú na +8 až +10 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.