Prvé októbrové dni prinesú typické jesenné počasie. Hoci ešte pondelok bude v znamení slnečného dňa, už od utorka príde na naše územie výraznejšie ochladenie. Denné teploty vzduchu sa budú s výnimkou štvrtka, pohybovať len na úrovni okolo desať stupňov Celzia. 

Pondelok (2.10.) má byť prevažne jasno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 2 do 4 stupne Celzia, pričom v ranných hodinách by sme mali počítať i s prízemným mrazom, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj výstrahu prvého stupňa. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 14 až 16 stupňov Celzia.

Utorok (3.10.) má priniesť zamračenú oblohu a počas celého dňa budú pretrvávať aj dažďové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na 9 až 11 stupňov. Ranná teplota vzduchu má byť od 6 do 8 stupňov Celzia.

Streda (4.10.) prinesie takmer jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 8 až do popoludňajších 13 stupňov.

Štvrtok (5.10.) bude v znamení oblačnej oblohy s rannou teplotou okolo 8 stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 16 stupňov.

Piatok (6.10.) prinesie polooblačnú oblohu a rannú teplotu okolo 7 stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 12 stupňov Celzia. V poobedňajších a podvečerných hodinách musíme počítať i s dažďovými prehánkami, ktoré budú pretrvávať aj počas noci z piatka na sobotu.

Sobota (7.10.) má byť opäť prevažne polooblačno a s dažďom. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 7 až do popoludňajších 11 stupňov Celzia.

Nedeľa (8.10.) bude v znamení zamračenej oblohy a opäť aj s dažďom. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 7 až do popoludňajších 10 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.