Počas prvého marcového týždňa sa budú denné teploty vzduchu v Banskej Bystrici pohybovať nad hranicou +5 stupňov Celzia. Noci budú naďalej chladné. Podľa meteorologických modulov nemusíme v nasledujúcich dňoch počítať s úhrnom zrážok.

Pondelok (28. 2.) zakončí mesiac február v znamení ráno a večer minimálnej, cez deň zväčšenej oblačnosti, z ktorej však úhrn zrážok prameniť nebude. Severovýchodný vietor zafúka v nárazoch rýchlosťou 7 až 9 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +3 až +5 do nočných -5 až -7 °C.

Utorok (1. 3.) bude prvým marcovým dňom s jasnou, k večeru polojasnou oblohou, z ktorej pršať ani snežiť nebude. V tento deň nás už silnejší nárazový vietor nepotrápi. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na +6 až +8, v noci klesnú na -5 až -7 stupňov Celzia.

Streda (2. 3.) prinesie počas celého dňa zväčša jasnú oblohu bez zrážok. Teploty vzduchu cez deň dosiahnu +5 až +7 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na -3 až -5 °C.

Štvrtok (3. 3.) bude taktiež slnečným dňom bez sneženia či dažďa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí denných +6 až +8 a nočných -2 až -4 stupňov Celzia.

Piatok (4. 3.) prinesie opäť len minimálnu oblačnosť. Cez deň môžeme očakávať teploty vzduchu na úrovni okolo +6 stupňov Celzia. V noci sa ochladí k -6 °C.

Sobota (5. 3.) sa má taktiež niesť v znamení množstva slnečných lúčov, ktoré počas dňa zahrejú vzduch v meste pod Urpínom na +6 až +8 °C. Teploty vzduchu v noci klesnú k -4 stupňom Celzia.

Nedeľa (6. 3.) má podľa predbežnej predpovede priniesť zväčšenie oblačnosti, pričom v druhej polovici dňa nie je vylúčené ani sneženie s dažďom. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od denných +7 do nočných -3 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.