Počas prvých februárových dní môžeme nad Banskou Bystricou očakávať prevažne zamračenú oblohu, pričom sneženie bude prakticky na dennom poriadku. Denné teploty vzduchu sa vyšplhajú nad nulu, počas nocí sa ochladí k -4 stupňom Celzia.

Pondelok (31. 1.) zakončí mesiac január v znamení veľkej oblačnosti. Snehové prehánky môžeme očakávať popoludní a snežiť bude aj počas noci z nedele na pondelok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu z denných 0 až +2 v noci klesnú na -4 až -6 °C. V pondelok bude v skorých ranných hodinách (do 6.00 h) platiť výstraha 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi, ktorých tvorba sa očakáva v okrese B. Bystrica miestami, najmä na horských prechodoch. Do 5.00 h bude v banskobystrickom okrese platiť aj výstraha 2. stupňa pred silným vetrom na horách.

Utorok (1. 2.) prinesie spočiatku malú, no postupne zväčšujúcu sa oblačnosť, pričom k večeru má aj snežiť. Ani počas tohto dňa nás silnejší nárazový vietor nepotrápi. Z denných 0 až +2 sa v noci ochladí na -2 až -4 stupne Celzia.

Streda (2. 2.) bude najskôr polojasná, v druhej polovici dňa už zamračená. S úhrnom snehových zrážok, ktoré má sprevádzať aj dážď, treba počítať počas celého dňa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +2 až +4 do nočných -1 až -3 °C.

Štvrtok (3. 2.) bude taktiež dňom so zamračenou oblohou. Podľa predbežnej predpovede bude snežiť len ojedinele. Teploty vzduchu cez deň dosiahnu +1 až +3, v noci klesnú na -3 až -5 stupňov Celzia.

Piatok (4. 2.) prinesie pretrvávajúcu veľkú oblačnosť. Aj počas tohto dňa môžeme očakávať snehové prehánky, najmä v neskorých večerných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +1 až +3 do nočných -1 až -3 °C.

Sobota (5. 2.) má byť taktiež zamračená. Snežiť má aj počas tohto dňa, najvýraznejšie v skorých ranných hodinách. Z denných +2 až +4 sa v noci ochladí na 0 až -2 stupne Celzia.

Nedeľa (6. 2.) zakončí prvý februárový týždeň v znamení zamračenej oblohy, z ktorej má opäť mierne snežiť. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na +3 až +5, v noci klesnú na -1 až -3 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.