Uprostred marca nás v Banskej Bystrici čaká týždeň s premenlivým počasím. Užijeme si príjemné teploty vzduchu a slnečné lúče, ale počítať treba aj s ochladením na pár dní a zrážkami.

Pondelok (13. 3.) bude v meste pod Urpínom sprevádzať prevažne zamračená obloha. V skorých ranných hodinách sa môžu vyskytnúť snehové prehánky. Južný vietor zafúka silnejšie popoludní, v nárazoch rýchlosťou 8 až 10 m/s. Z raných +2 až 0 sa počas dňa oteplí na +9 až +11 °C. V pondelok ráno, do 9.00 h bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred poľadovicou. SHMÚ varuje aj pred vetrom na horách, ktorý má v okrese nad pásmom lesa dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 30 až 37 m/s, čo predstavuje až víchricu.

Utorok (14. 3.) bude taktiež oblačný. Z prevažne zamračenej oblohy sa má rozpršať pred poludním a dážď bude pretrvávať až do nočných hodín. Teploty vzduchu sa z ranných +4 až +2 cez deň vyšplhajú na +10 až +12 stupňov Celzia. V utorok ráno potrvá do 9.00 h výstraha 2. stupňa pred vetrom na horách.

Streda (15. 3.) sa bude niesť v znamení pretrvávajúcej veľkej oblačnosti, z ktorej bude prameniť najprv dážď. Neskôr, keďže sa oproti predošlým dňom ochladí, treba počítať aj so snežením. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +3 až +1 do popoludňajších +5 až +7 °C.

Štvrtok (16. 3.) už prinesie vyjasnenie oblohy, a zrážky nás tak už nepotrápia. Napriek množstvu slnečných lúčov sa vzduch z ranných +1 až -1 počas dňa zohreje len na +6 až +8 stupňov Celzia.

Piatok (17. 3.) bude v Banskej Bystrici sprevádzať premenlivá oblačnosť bez úhrnu zrážok. O čosi sa oteplí, keď sa teploty vzduchu z ranných 0 až -2 počas dňa vyšplhajú na +8 až +10 °C.

Sobota (18. 3.) má byť prevažne s polojasnou oblohou. Z ranných +1 až -1 sa cez deň oteplí na +11 až +13 stupňov Celzia.

Nedeľa (19. 3.) má priniesť návrat veľkej oblačnosti. Napriek tomu však bude opäť teplejšie, keď sa teploty vzduchu majú z ranných +4 až +2 popoludní vystúpiť až na 16 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.