V úvode najbližšieho týždňa sa v Banskej Bystrici oproti víkendovým dňom mierne oteplí, ale naďalej musíme počítať s úhrnom zrážok. Podľa predbežnej predpovede môžeme v piatok a najmä v nedeľu očakávať dážď so snehom.

Pondelok (20. 11.) bude prevažne zamračený a sychravý, keď sa počas celého dňa budeme musieť mať na pozore pred dažďovými prehánkami. Pri slabom premenlivom vetre sa vzduch z ranných +1 až -1 v priebehu dňa zohreje na 5 až 7 °C.

Utorok (21. 11.) začne s veľkou oblačnosťou, ktorá ale v druhej polovici dňa ustúpi, a pršať už tak nebude. Opäť bude o čosi teplejšie, keď sa z ranných +2 až 0 počas dňa oteplí na 6 až 8 stupňov Celzia.

Streda (22. 11.) bude v Banskej Bystrici slnečná, alebo len s nízkou oblačnosťou, takže úhrn zrážok očakávať nemusíme. Oproti predošlým dňom sa však ochladí, keď teploty vzduchu z ranných 0 až -2 cez deň vystúpia na 3 až 5 °C a po zotmení poklesnú na mínusové hodnoty. O slovo sa už má prihlásiť aj silnejší severný vietor.

Štvrtok (23. 11.) už bude oblačný, ale ešte bez dažďa či sneženia. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -2 až -4 do popoludňajších +2 až +4 stupňov Celzia.

Piatok (24. 11.) má sprevádzať prevažne zamračená obloha, pričom s dažďom, ktorý môže sprevádzať aj mierne sneženie, musíme podľa predbežnej predpovede počítať počas celého dňa. Z ranných +2 až 0 sa v priebehu dňa oteplí na 4 až 6 °C.

Sobota (25. 11.) má byť v meste pod Urpínom taktiež oblačná, ale zatiaľ len s nízkou pravdepodobnosťou úhrnu zrážok. Teploty vzduchu sa z ranných +1 až -1 cez deň vyšplhajú na 3 až 5 stupňov Celzia.

Nedeľa (26. 11.) má v meste pod Urpínom priniesť zamračenú oblohu, pričom počas celého dňa môžeme očakávať dážď so snehom. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +2 až 0 do popoludňajších 4 až 6 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.