Ani v predposlednom januárovom týždni sa počasie v Banskej Bystrici príliš nezmení. Teploty vzduchu sa budú pohybovať okolo hranice 0 °C, pri čom oblačnosť by mala byť zvýšená v strede týždňa a cez víkend. Výraznejší úhrn snehových či dažďových zrážok sa počas celého týždňa podľa meteorologických modulov nepredpokladá.

Pondelok (20. 1.) otvorí týždeň v znamení prevažne jasnej oblohy bez zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -4 až -6 °C do najvyšších denných 2 až 4 stupňov Celzia.

Utorok (21. 1.) bude dňom s prevažne zníženou oblačnosťou, opäť bez snehových či dažďových zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -5 až -7 °C do najvyšších denných 1 až 3 stupňov Celzia.

Streda (22. 1.) bude v znamení spočiatku jasnej, neskôr zamračenej oblohy, z ktorej môže aj neskoro v noci mierne zasnežiť. Popoludní a podvečer môže fúkať aj nárazový vietor v rýchlosti 11 až 13 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -5 až -7 °C do najvyšších denných 4 až 6 stupňov Celzia.

Štvrtok (23. 1.) prinesie spočiatku zvýšenú, postupne počas dňa zníženú oblačnosť. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 0 až -2 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 4 do 6 stupňov Celtia.

Piatok (24. 1.) bude v znamení prevažne jasnej oblohy, z ktorej by opäť snežiť ani pršať nemalo. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -2 až -4 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 3 do 5 stupňov Celtia.

Sobota (25. 1.) bude víkendovým dňom s prevažne jasnou oblohou bez zrážok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -2 až -4 °C do najvyšších denných 3 až 5 stupňov Celzia.

Nedeľa (26. 1.) zakončí týždeň v znamení spočiatku zamračenej, neskôr jasnej oblohy, pri čom v skorých ranných hodinách môže aj mierne snežiť. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 0 až -2 °C do najvyšších denných 5 až 7 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.