Uplynulé prvé letné dni so sebou priniesli horúce letné počasie, ktoré ešte bude pretrvávať aj v prvej polovici ďalšieho týždňa. Zmena má nastať až vo štvrtok, kedy meteorológovia predpokladajú ochladenie, ale aj výraznejšie dažďové zrážky.

Pondelok (26.6.) má byť jasno alebo len malá oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 16 do 18 stupňov Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí 25 až 27 stupňov Celzia.

Utorok (27.6.) má priniesť spočiatku jasno, postupne až oblačno. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 27 až 29 stupňov. Ranná teplota vzduchu bude od 15 až do 17 stupňov Celzia.

Streda (28.6.) prinesie ráno jasnú oblohu, avšak postupne očakávame mierne pribúdanie oblačnosti, a tak po zvyšok dňa má prevládať polooblačná obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 21 až do popoludňajších 29 stupňov Celzia v tieni.

Štvrtok (29.6.) bude v znamení polooblačnej až prevažne oblačnej oblohy s rannou teplotou okolo 20 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 24 stupňov Celzia. Počas celého dňa sa však môžu vyskytovať prechodné intenzívne dažďové prehánky či búrky.

Piatok (30.6.) má byť polooblačný, k večeru sa vyskytnú i dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 17 až do popoludňajších 25 stupňov Celzia.

Sobota (1.7.) prinesie oblačnú až zamračenú oblohu s rannou teplotu okolo sedemnásť stupňov Celzia. Teplota vzduchu počas dňa bude približne na úrovni do 22 stupňov Celzia.

Nedeľa (2.7.) bude oblačná, v poobedňajších a v podvečerných hodinách majú pretrvávať aj dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 19 až do popoludňajších 23 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.