Premenlivé a teplotne podpriemerné dni vystrieda v Banskej Bystrici v 28. kalendárnom týždni opäť tradičnejší letný pohľad na hodnoty teplomerov. Teploty vzduchu sa znovu priblížia k 30-tim stupňom Celzia, ale na oblohe bude pretrvávať miestami i zväčšená oblačnosť.

Pondelok (11.7.) bude v Banskej Bystrici polojasno, s prechodne zväčšenou oblačnosťou s rizikom menších prehánok v podvečerných a večerných hodinách. Teploty vzduchu sa budú držať na podpriemerných maximách do 21 stupňov Celzia. Fúkať bude naďalej chladnejší severozápadný vietor.

Utorok (12.7.) má byť z rána takmer jasný, neskôr prechodne s väčšou oblačnosťou, z ktorej môže miestami slabšie zapršať. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 12 do popoludňajších 21 °C.

Streda (13.7.) už prinesie o niečo príjemnejšie teploty, pri ktorých znovu prevetráme ľahšie letné oblečenie. Bude polooblačno, neskôr prevažne jasno s teplotami vzduchu od ranných 15 do popoludňajších 26 stupňov Celzia.

Štvrtok (14.7.) bude naďalej bez zrážok a v Banskej Bystrici bude pri polojasnej oblohe od nočných 18 do popoludňajších a podvečerných 28 °C.

Piatok (15.7.) prinesie miernu zmenu nastupujúceho trendu, keď počas dňa môžeme očakávať prechodne viac oblačnosti, avšak bez zrážok. Mierne sa však ochladí, teploty stúpnu len do 24 stupňov Celzia.

Sobota (16.7.) však bude opäť výraznejším letným dňom s polojasnou až prevažne jasnou oblohou a teplotami v rozmedzí od ranných 15 do popoludňajších a podvečerných 28 °C.

Nedeľa (17.7.) má byť podľa predbežnej predpovede naďalej teplým letným dňom s teplotami do 28 stupňov Celzia, avšak popoludní a podvečer musíme počítať s pribúdaním oblačnosti.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.