Charakter počasia z prvého februárového týždňa bude v Banskej Bystrici pokračovať naďalej. Nočné mrazy však už budú miernejšie a spolu so slnečnými lúčmi počas dňa by sa tak v meste mohli roztápať aj zvyšky snehu v uliciach. Ešte v utorok však nejaký ten poprašok môže aj pribudnúť.

Pondelok (11.2.) bude v Banskej Bystrici spočiatku v znamení zamračenej oblohy, k večeru má byť už prevažne malá oblačnosť. Ráno ešte musíme počítať s pokračujúcimi dažďovými zrážkami z noci. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných +2 do popoludňajších plus 5 stupňov Celzia. Večer potom teploty poklesnú mierne pod bod mrazu. V okrese platí výstraha SHMÚ I. stupňa pred silným vetrom na horách a tiež možnou tvorbou snehových jazykov a závejov.

Utorok (12.2.) má byť polooblačno s prechodne zväčšenou oblačnosťou. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to najviac na +2 stupne Celzia. Večer poklesne až k -5 stupňom. Počas dňa sa môžu vyskytnúť aj slabšie snehové zrážky. SHMÚ stále varuje pred rizikom silnejšieho vetra na horách v okrese, ktorý môže spôsobovať potenciálne riziko pre ľudské aktivity.

Streda (13.2.) prinesie veľa oblačnosti, zrážky ale očakávané nie sú. Teploty vzduchu sa budú pohybovať okolo nuly. Ráno by mali teplomery ukázať okolo -2 stupňov Celzia, popoludní nanajvýš stupeň nad bodom mrazu.

Štvrtok (14.2.) bude v znamení zamračenej oblohy. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať do +5 stupňov Celzia, v ranných hodinách by to rovnako malo byť aspoň mierne nad nulou.

Piatok (15.2.) má priniesť zamračenú oblohu, ktorá sa už podvečer má vyjasňovať. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni  približne +1 stupeň a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo +6 stupňov Celzia.

Sobota (16.2.) má byť prevažne jasná. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne na úrovni okolo +8 stupňov Celzia. Ráno bude ale ešte chladné a dokonca mrazivé pri teplotách až do -2 stupňov Celzia.

Nedeľa (17.2.) bude opäť v znamení jasnej oblohy. Teploty vzduchu budú od ranných -1 až do popoludňajších 13 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.