Po niekoľkých dňoch ochladenia bude aj v úvode júna síce pokračovať v našom regióne premenlivé počasie, ale teploty v Banskej Bystrici postupne znovu stúpnu na takmer letné hodnoty.

Pondelok (30. 5.) bude v Banskej Bystrici polooblačný, popoludní prechodne prevažne jasný. Zrážky preto očakávané nie sú. Teploty vzduchu však budú ešte naďalej nižšie, a to od ranných 10 do popoludňajších 19 stupňov Celzia. V popoludňajších hodinách musíme počítať aj so silnejším nárazovým vetrom.

Utorok (31.5.) prinesie už z rána jasnú oblohu. Postupne počas dňa oblačnosti pribudne a k večeru už potom musíme počítať aj s dažďovými zrážkami vo forme prehánok. Tie sa prejavia potom najmä počas noci na stredu. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 10 do popoludňajších 22°C.

Streda (1.6.) začne vďaka nočným zrážkam pri o niečo vyšších teplotách, ktoré ráno dosiahnu približne 12 stupňov Celzia. Pri prevažne jasnej oblohe sa potom pomerne rýchlo vyšplhajú na 22 stupňov.

Štvrtok (2.6.) bude síce možno ešte teplejší, keď sa vzduch zohreje až na 23 stupňov Celzia, ale na oblohe to bude premenlivejšie. Bude prevažne oblačno s prehánkami a podvečer a večer nie sú vylúčené ani búrky.

Piatok (3.6.) môže podľa predbežnej predpovede priniesť prechodné vyjasnenie oblohy, avšak to bude len krátkodobé. Teploty síce vystúpia ku 25 stupňom Celzia, ale najmä popoludní a k večeru musíme počítať aj s ojedinelými búrkami.

Sobota (4.6.) prinesie letné teploty vzduchu do 27 stupňov Celzia. Bude však oblačno a opäť najmä večer hrozia aj výdatnejšie dažďové zrážky a búrky.

Nedeľa (5.6.) začne pri rannej teplote okolo 16 stupňov Celzia, ktorá sa postupne vyšplhá na 26°C. Slnečné lúče nás však znovu nepotešia, keď sa očakáva po väčšinu dňa nad Banskou Bystricou veľká oblačnosť, popoludní a k večeru opäť aj s prehánkami či krátkymi búrkami.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.