V poslednom júlovom týždni si od extrémnych horúčav oddýchneme, keď sa maximálne denné teploty vzduchu budú držať tesne pod, alebo na úrovni 30 stupňov Celzia. Podľa predbežnej predpovede by sme sa v Banskej Bystrici mali dočkať aj prehánok či búrok.

Pondelok (25. 7.) bude v meste pod Urpínom sprevádzať takmer úplne jasná obloha. Pršať preto nebude a z ranných 16 až 14 sa cez deň oteplí na 30 až 32 °C. V popoludňajších až podvečerných hodinách zafúka silnejší južný až juhozápadný vietor.

Utorok (26. 7.) prinesie už viac oblakov, pričom obloha bude zamračená najmä v druhej polovici dňa. Od poludnia sa zvýši rýchlosť nárazového vetra a počítať treba aj s prehánkami či búrkami. Mierne sa ochladí, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných 19 až 17 do popoludňajších 25 až 27 stupňov Celzia.

Streda (27. 7.) sa bude niesť v znamení premenlivej oblačnosti bez úhrnu zrážok. Vzduch sa z ranných 16 až 14 cez deň zohreje na 27 až 29 °C.

Štvrtok (28. 7.) bude v Banskej Bystrici slnečný, pričom oblačnosť za zväčší až k večeru. Teploty vzduchu sa z ranných 16 až 14 cez deň vyšplhajú na 27 až 29 stupňov Celzia.

Piatok (29. 7.) už má byť zamračený. Popoludní by sme sa mohli dočkať prehánok, pričom neskoro večer už má pršať výraznejšie. Z ranných 18 až 16 sa cez deň oteplí na 28 až 30 °C.

Sobota (30. 7.) má priniesť zamračenú oblohu počas celého dňa. Počítať treba s prehánkami, v druhej polovici dňa aj s búrkami. Očakávať môžeme aj mierne ochladenie, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných 18 až 16 do popoludňajších 24 až 26 stupňov Celzia.

Nedeľa (31. 7.) má byť spočiatku ešte zamračená a zrána môže aj pršať. Obloha sa má postupne vyjasniť. Teploty vzduchu sa z ranných 17 až 15 cez deň vyšplhajú na 24 až 26 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.