Počas týždňa, ktorý zakončia vianočné sviatky, sa bude postupne otepľovať. Namiesto sneženia tak môžeme očakávať dážď, ktorý nás má v Banskej Bystrici sprevádzať aj na Štedrý deň.

Od nedeľňajšieho večera až do pondelňajšieho rána platí v banskobystrickom okrese výstraha 1. stupňa pred nízkymi teplotami, ktoré podľa SHMÚ miestami poklesnú na -15 až -19 stupňov Celzia.

Pondelok (19. 12.) bude spočiatku polooblačný až zamračený. Napriek zväčšenej oblačnosti úhrn zrážok očakávať nemusíme. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -7 až -9 do popoludňajších -1 až +1 °C.

Utorok (20. 12.) bude taktiež ešte chladný, keď teploty vzduchu skoro ráno poklesnú na -3 až -5 a cez deň sa vyšplhajú na 0 až +2 stupne Celzia. Silný nárazový vietor nás ani v utorok nepotrápi. Napriek prevažne veľkej oblačnosti pršať ani snežiť nemá.

Streda (21. 12.) prinesie postupne zväčšujúcu sa oblačnosť, z ktorej môžu neskoro večer prameniť aj dažďové prehánky. Z ranných -2 až -4 sa počas dňa oteplí na 1 až +3 °C.

Štvrtok (22. 12.) má sprevádzať premenlivá, no prevažne veľká oblačnosť. Úhrn dažďových zrážok môžeme očakávať v skorých ranných hodinách. Vzduch sa z ranných +1 až -1 cez deň zohreje na +3 až +5 stupňov Celzia.

Piatok (23. 12.) má byť zamračený, pričom v druhej polovici dňa má pršať. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí ranných 0 a denných +4 °C.

Sobota (24. 12.) má byť ďalším dňom s veľkou oblačnosťou. Na Štedrý deň treba v meste pod Urpínom počas celého dňa počítať s dažďom. Z ranných +3 sa cez deň oteplí na +5 až +7 stupňov Celzia.

Nedeľa (25. 12.) má priniesť zväčšenú oblačnosť, z ktorej môžu prameniť aj dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa z ranných +1 počas dňa vyšplhajú na +5 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.