Podobne ako v nedeľu, aj počas prvého dňa nasledujúceho týždňa sa bude teplota vzduchu cez deň pohybovať len na úrovni 20 °C. Od utorka sa však začne otepľovať, pričom teploty vzduchu sa postupne počas týždňa vyšplhajú až k tridsiatke.

Pondelok (14. 6.) bude slnečný, pričom z jasnej až polojasnej oblohy pršať nebude. Fúkať bude prevažne severný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 6 až 9 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 20 až 22 do nočných 10 až 8 stupňov Celzia.

Utorok (15. 6.) prinesie zrána malú, v druhej polovici dňa už zväčšenú oblačnosť, z ktorej však úhrn zrážok podľa meteorologických modulov prameniť nebude. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 24 až 26, v noci klesne na 12 až 10 °C.

Streda (16. 6.) bude dňom s jasnou až polojasnou oblohou, z ktorej môže vo večerných hodinách ojedinele aj mierne pršať. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 25 až 27 °C. V noci sa ochladí na 14 až 12 stupňov Celzia.

Štvrtok (17. 6.) bude taktiež slnečný. Dážď počas tohto dňa očakávať nemusíme. Teplota vzduchu z najvyšších denných 26 až 28 v noci klesne na 15 až 13 °C.

Piatok (18. 6.) sa bude niesť v znamení premenlivej oblačnosti, z ktorej by úhrn zrážok prameniť nemal. Cez deň sa oteplí na 27 až 29 °C. Teplota vzduchu v noci klesne na 16 až 14 stupňov Celzia.

Sobota (19. 6.) bude slnečným víkendovým dňom s minimálnou oblačnosťou. V rámci celého týždňa má byť tento deň najteplejší. Teplota vzduchu sa vyšplhá na najvyšších denných 29 až 31 °C. V noci sa ochladí na 18 až 16 stupňov Celzia.

Nedeľa (20. 6.) zakončí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, pričom v druhej polovici dňa môžeme očakávať aj prehánky a búrky. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 26 až 28 do nočných 17 až 15 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.