Letné prázdniny síce začali chladnejším počasím, ale aj v Banskej Bystrici už bude druhý júlový týždeň viac slnečný a najmä teploty vzduchu sa udržia výraznejšie nad úrovňou dvadsiatich stupňov Celzia.

Pondelok (9.7.) bude v Banskej Bystrici prevažne jasný, avšak popoludní musíme počítať aj s prehánkami. Teplota vzduchu sa od ranných 14 stupňov vyšplhá až k poludňajším 25 stupňom.

Utorok (10.7.) má priniesť spočiatku malú oblačnosť, postupne však bude prevládať zamračená obloha. Opäť, najmä v popoludňajších hodinách, musíme počítať aj s prehánkami. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 14 až do 16 stupňov Celzia. Denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na 23 až 26 stupňov Celzia.

Streda (11.7.) bude polooblačná, avšak neskôr zamračená a upršaná. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 18 až do popoludňajších 22 stupňov Celzia. Popoludní sa navyše pridá aj nárazový vietor.

Štvrtok (12.7.) má byť najskôr v znamení takmer jasnej oblohy, neskôr bude prevažne oblačno. Teplota vzduchu bude v rozmedzí od 16 až do 24 stupňov, pričom zrážky predpokladané nie sú.

Piatok (13.7.) prinesie prevažne jasnú oblohu, popoludní prechodne oblakov pribudne. Najmä popoludní a k večeru treba počítať i s prechodnými dažďovými prehánkami. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 25 stupňov Celzia, ranné minimum bude na úrovni okolo 17 stupňov.

Sobota (14.7.) má byť polooblačná a s rannou teplotou okolo 19 stupňov. Teplota vzduchu sa napokon vyšplhá k popoludňajšej úrovni podobnej piatkovým hodotám, na úroveň okolo 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (15.7.) bude slnečná a jasná s najvyššou dennou teplotou približne 26 stupňov. Ranná teplota vzduchu by mala byť okolo osemnásť stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.