Uplynulý volebný víkend priniesol typicky aprílové počasie. Teplotné maximá boli najmä v nedeľu na toto obdobie mimoriadne. V ďalších dňoch sa však charakter počasia ustáli.

Pondelok (18.3.) bude v Banskej Bystrici prevažne zamračený. Teploty sa budú pohyJbovať v rozmedzí od ranných +4 do popoludňajších plus 8 stupňov Celzia.

Utorok (19.3.) má byť spočiatku oblačno, k večeru už prevažne jasno. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na +9 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -1 do +3 stupne Celzia.

Streda (20.3.) bude v znamení takmer jasnej oblohy. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od rannej nuly až do popoludňajších 9 stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (21.3.) prinesie zmenu v podobe väčšieho množstva oblačnosti, avšak tá by mala mať len prechodný charakter. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať na úrovni do +13 stupňov Celzia.

Piatok (22.3.) má byť prevažne zamračený, stále však bez zrážok. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne +7 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo +12 stupňov. V čase okolo obeda môžu pretrvávať i slabšie dažďové zrážky.

Sobota (23.3.) má byť polooblačná, prípadne až takmer jasná. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 13 stupňov Celzia nad nulou.

Nedeľa (24.3.) bude v znamení jasnej oblohy, k večeru oblakov pribudne a môže sa vyskytnúť aj slabší dážď. Teploty vzduchu budú od ranných +3 až do popoludňajších +11 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.