Nasledujúci týždeň bude v Banskej Bystrici prevažne slnečný. Podľa meteorologických modulov bude pršať len ojedinele, najmä v nedeľu. Maximálne denné teploty vzduchu sa vyšplhajú na úroveň 27 až 29 stupňov Celzia.

Pondelok (9. 8.) otvorí týždeň v znamení ráno a večer jasnej, okolo poludnia polojasnej oblohy. V skorých ranných hodinách bude v banskobystrickom okrese ešte platiť výstraha 1. stupňa pred búrkami. Počas dňa už úhrn zrážok očakávať nemusíme. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 25 až 27 do nočných 16 až 14 °C.

Utorok (10. 8.) bude prevažne polooblačný a bez dažďa. Vo večerných hodinách sa má obloha už úplne vyjasniť. Opäť bude fúkať len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 26 až 28, v noci klesne ku 16 až 14 stupňom Celzia.

Streda (11. 8.) prinesie taktiež len malú oblačnosť, no v dopoludňajších hodinách sa môžu miestami vyskytnúť prehánky. Teplomery cez deň ukážu v tieni maximálne hodnoty na úrovni 25 až 27 °C. V noci sa ochladí na 15 až 13 stupňov Celzia.

Štvrtok (12. 8.) bude v Banskej Bystrici slnečný, pričom z prevažne jasnej oblohy pršať nebude. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 25 až 27, v noci klesne na 15 až 13 °C.

Piatok (13. 8.) trinásteho bude v meste pod Urpínom dňom s jasnou až polojasnou oblohou. Úhrn zrážok počas tohto dňa predbežne očakávať nemusíme. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 25 až 27 do nočných 15 až 13 stupňov Celzia.

Sobota (14. 8.) bude prevažne slnečná, no vo večerných hodinách môžeme očakávať zväčšenie oblačnosti a miestami aj mierne prehánky. Z najvyšších denných 27 až 29 sa v noci ochladí ku 16 až 14 °C.

Nedeľa (15. 8.) zakončí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej má podľa meteorologických modulov ráno a večer pršať. Cez deň môžeme očakávať maximálne teploty vzduchu na úrovni 26 až 28 °C. V noci sa ochladí na 17 až 15 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.