Zatiaľ čo úvod týždňa bude v Banskej Bystrici ešte mrazivý, od stredy sa denné teploty vzduchu vyšplhajú nad nulu. Okrem pondelka bude obloha prevažne zamračená a počas viacerých dní sa môžu vyskytnúť aj snehové prehánky. 

Pondelok (15. 2.) otvorí týždeň v znamení ešte pretrvávajúcich mrazov. Z denných -2 až 0 sa večer ochladí na -6 až -8 °C. Obloha bude prevažne jasná a oblačnosť sa zväčší až vo večerných hodinách. Úhrn zrážok sa počas tohto dňa nepredpokladá. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. SHMÚ vydal aj výstrahu 1. stupňa pred nízkymi teplotami, ktoré môžu miestami v okrese počas noci z pondelka na utorok  dosiahnuť -15 až -19 stupňov Celzia.

Utorok (16. 2.) prinesie už veľkú oblačnosť, z ktorej by mali vo večerných hodinách prameniť aj snehové prehánky. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných -2 až 0 do nočných -3 až -5 °C.

Streda (17. 2.) bude dňom s prevažne zamračenou oblohou, z ktorej má podľa meteorologických modulov snežiť v druhej polovici dňa. Oproti predošlým dňom sa oteplí, pričom teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na +1 až +3 stupne Celzia. Večer sa ochladí na 0 až -2 °C.

Štvrtok (18. 2.) sa bude niesť v znamení pretrvávajúcej veľkej oblačnosti. V skorých ranných hodinách môžeme očakávať dážď so snehom a mierne snežiť môže aj popoludní. Teplota vzduchu z denných +3 až +5 večer klesne na 0 až -2 stupne Celzia.

Piatok (19. 2.) prinesie prevažne veľkú oblačnosť bez úhrnu dažďových či snehových zrážok. Z denných +2 až +4 sa večer ochladí na 0 až -2 °C.

Sobota (20. 2.) bude víkendovým dňom so zamračenou oblohou, z ktorej môže v skorých ranných hodinách aj mierne snežiť. Teplota vzduchu cez deň dosiahne +5 až +7 °C, večer zas klesne na 0 až -2 stupne Celzia.

Nedeľa (21. 2.) zakončí týždeň v znamení polojasnej oblohy. Dážď ani sneženie počas tohto dňa očakávať nemusíme. Cez deň sa oteplí na +6 až +8 stupňov Celzia. Teplota vzduchu večer klesne na +1 až -1 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.