Dlhšie trvajúce náznaky leta síce už v uplynulých dňoch nahradila ešte pripomínajúca sa premenlivá jar, ale v ďalších dňoch si zoberie slovo naplno. Má viac zapršať a vytiahneme ešte aj vetrovky.

Pondelok (14.5.) začne v Banskej Bystrici pohľadom na prevažne slnečnú oblohu, na ktorej však počas dňa postupne bude oblačnosť pribúdať a k večeru už musíme počítať aj s prehánkami. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 14 do popoludňajších 22 stupňov Celzia.

Utorok (15.5.) bude prevažne oblačný, pričom počas dňa musíme počítať s trvalejším dažďom, neskôr striedavými prehánkami. Výraznejšie však klesnú teploty, ktoré síce ani v noci či nadránom výraznejšie nepodlezú desať stupňov Celzia, ale popoludní vystúpia nanajvýš na 14 stupňov.

Streda (16.5.) bude naďalej v znamení oblačného a chladného počasia. Teploty stúpnu najvyššie ku 12 stupňom Celzia, pričom zrážky budú počas celého dňa a ešte intenzívnejšie, než v utorok.

Štvrtok (17.5.) síce prinesie mierne oteplenie, v Banskej Bystrici by to malo byť ku 16 stupňom Celzia, lenže obloha sa stále ešte nevyjasní. Naopak, bude zamračené a prechodné menej intenzívne dažďové zrážky sa môžu striedať aj intenzívnejšími búrkami.

Piatok (18.5.) bude v znamení aspoň čiastočnej zmeny počasia. Zrážky už očakávané nie sú, stále však má byť prevažne oblačno. Teploty vzduchu však už budú príjemnejšie, stúpnu ku 19 stupňom Celzia.

Sobota (19.5.) má priniesť teploty vzduchu do 22 stupňov Celzia, pričom obloha bude stále prevažne zamračená, popoludní musíme počítať aj prehánkami.

Nedeľa (20.5.) začne pri rannej teplote cez 15 stupňov Celzia a popoludní stúpne opäť ku hranici 20 stupňov Celzia. Stále sa však bude nad stredným Slovenskom držať oblačnosť, z ktorej sa znovu očakávajú aj intenzívnejšie dažďové zrážky.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.