Prvý augustový týždeň bude v Banskej Bystrici sprevádzať premenlivá oblačnosť. Dážď sa očakáva v závere týždňa. Do piatka sa bude postupne mierne otepľovať.

Pondelok (1. 8.) bude prvým augustovým dňom so zrána malou, no od dopoludnia už veľkou oblačnosťou. Obloha sa opäť vyjasní k večeru. Pršať však nebude. Západný až severozápadný vietor zafúka silnejšie okolo poludnia. Teploty vzduchu sa z ranných 14 až 12 cez deň vyšplhajú na 24 až 26 °C.

Utorok (2. 8.) bude prevažne slnečný, pričom viac oblakov sa ukáže na oblohe len krátkodobo a pršať z nich nebude. Popoludní zafúka silnejší nárazový severný vietor. Z ranných 15 až 13 sa cez deň oteplí na 26 až 28 stupňov Celzia.

Streda (3. 8.) prinesie premenlivú oblačnosť, opäť bez úhrnu zrážok. Obloha bude jasnejšia v druhej polovici dňa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 16 až 14 do popoludňajších 27 až 29 °C.

Štvrtok (4. 8.) má byť v meste pod Urpínom zväčša slnečný, pričom oblačnosť sa má mierne zväčšiť až k večeru. Pršať opäť nemá. Oproti predošlému dňu sa opäť mierne oteplí, keď sa teploty vzduchu z ranných 18 až 16 cez deň vyšplhajú na 29 až 31 stupňov Celzia.

Piatok (5. 8.) má sprevádzať taktiež prevažne jasná obloha a množstvo slnečných lúčov. Oblaky začnú plniť oblohu až večer s príchodom víkendu. Piatok bude najteplejším dňom prvého augustového týždňa, keď sa z ranných 19 až 17 oteplí na popoludňajších 31 až 33 °C.

Sobota (6. 8.) prinesie návrat oblačnosti. Obloha má byť zamračená najmä v druhej polovici dňa, kedy treba počítať aj s prehánkami či búrkami. Oproti horúcemu piatku sa ochladí. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 18 až 16 do popoludňajších 25 až 27 stupňov Celzia.

Nedeľa (7. 8.) má podľa predbežnej predpovede zakončiť prvý augustový týždeň v duchu spočiatku úplne zamračenej oblohy, ktorá sa čiastočne vyjasní k večeru. V prvej polovici dňa môžeme očakávať aj dážď. Vzduch sa z ranných 16 až 14 popoludní zohreje na 24 až 26 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.