Záver sviatkov Veľkej noci pokazí jarný až takmer letný ráz počasia z uplynulých dní. Už Veľkonočný pondelok prinesie viac oblačnosti, pokles teplôt a vyskytnúť sa majú aj dažďové prehánky.

Pondelok (22.4.) bude v Banskej Bystrici veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť a cez deň dážď. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných +6 do popoludňajších 16 stupňov Celzia. V skorých ranných hodinách musíme počítať aj s prízemným mrazom, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa.

Utorok (23.4.) má byť zamračená obloha, z ktorej má už do rána pršať a slabší dážď nás neobíde ani počas dňa. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na 12 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od +6 do +8 stupňov.

Streda (24.4.) prinesie mnoho oblačnosti. V ranných hodinách by mal pretrvávať aj slabší dážď. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 8 až do popoludňajších 14 stupňov.

Štvrtok (25.4.) bude najskôr v znamení pokračujúcej zamračenej oblohy s dažďovými zrážkami. Tie však ustanú a postupne ubudne aj oblačnosti. Teplota vzduchu sa znovu vyšplhá ku hranici 20 stupňov Celzia.

Piatok (26.4.) má priniesť zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne 15 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať do 25 stupňov Celzia.

Sobota (27.4.) má byť oblačná a s veľkým množstvom dažďových zrážok. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 18 stupňov Celzia.

Nedeľa (28.4.) bude v znamení polooblačnej oblohy, ráno a doopoludnia by sme mali počítať aj s dažďom. Teploty vzduchu očakávame od ranných 10 až do popoludňajších 19 stupňov.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.