V úvode nového týždňa ešte bude doznievať vplyv víkendových oblačných frontálnych systémov, následne sa ale aj na Banskú Bystricu slnko usmeje častejšie. Viac oblačnosti potom očakávame opäť cez víkend.

Pondelok (23.7.) bude ešte ráno a dopoludnia prevažne oblačný, neskôr však už prevažne jasný, pričom popoludní sa ešte miestami aj v našom regióne môže prejaviť letná prehánka. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 18 do popoludňajších 27 stupňov Celzia.

Utorok (24.7.) prinesie zrána polooblačnú oblohu, neskôr už bude jasno a s teplotami opäť až k úrovni 27 stupňov Celzia v tieni.

Streda (25.7.) bude naďalej teplá a prevažne slnečná, s teplotami vzduchu od ranných 17 do popoludňajších 27 stupňov Celzia.

Štvrtok (26.7.) má priniesť naďalej prevažne jasnú oblohu, na ktorej sa ale počas dňa môže zoskupiť oblačnosť a popoludní musíme počítať aj v našom regióne s lokálnymi letnými búrkami či prehánkou. Teplota vzduchu vystúpi ku hranici 26 stupňov Celzia.

Piatok (27.7.) prinesie do Banskej Bystrice znovu prevažne jasné a teplé počasie. V popoludňajších hodinách je však opäť predpoklad, že sa môže vyskytnúť prehánka alebo búrka. To všetko pri teplotách od ranných 20 do popoludňajších 27 stupňov Celzia.

Sobota (28.7.) má byť zamračená a s hrozbou prehánok či búrok najmä popoludní a podvečer. Teploty vzduchu zostanú ešte vysoké, a to na úrovni do 28 stupňov Celzia.

Nedeľa (29.7.) bude s ohľadom na pretrvávajúce zamračené počasie už o niečo málo chladnejšia, nie však výrazne. Teplota vzduchu síce ani v noci výraznejšie neklesne pod 20 stupňov Celzia, neskôr sa však vzduch prehreje nanajvýš na úroveň 25 stupňov Celzia. Z prevažne zamračenej oblohy sa opäť miestami počas celého dňa môžu vyskytnúť prehánky alebo búrky.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.

https://bbonline.sk/prehlad-kam-zajst-pocas-leta-na-kupalisko-v-bystrici-a-okoli-2018/